Ofenzivní síla nároďáku. 4 útočníci, kteří v reprezentaci nahradí Patrika Schicka

Patrik Schick je mimo hru a české reprezentaci na startu kvalifikace o postup na EURO nepomůže. Národní tým má však několik variant, jak ho může nahradit.

Schick je největší českou fotbalovou hvězdou. Jenže ho už nějaký čas trápí zdravotní problémy, kvůli kterým je opět mimo hru. Začátek kvalifikace se obejde bez něj a reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý musí vymyslet, kým ho nahradí. Takový problém by to ale být nemusel. Všichni čtyři útočníci, které má k dispozici, jsou totiž ve formě. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Adam Hložek (Bayer 04 Leverkusen)

Adam Hložek Leverkusen 22.jpg

Reprezentační bilance: 19 zápasů / 1 gól

Stejně jako Schick působí v Leverkusenu, ve kterém teď dostává hodně prostoru. Ten nejspíš bude mít i v reprezentaci, která bude na jeho ofenzivní sílu spoléhat. Adam Hložek se ve své premiérové bundesligové sezoně rozjížděl pomaleji, na jaře ale nabral formu a aktuálně má na kontě čtyři góly a stejný počet nahrávek. Své střelecké konto by rád rozšířil i v reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jan Kuchta (Sparta Praha)

Jan Kuchta Sparta 2 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Reprezentační bilance: 12 zápasů / 2 góly

Do reprezentace se dostal díky parádním výkonům, které předváděl ve Slavii. Z Edenu odešel do moskevského Lokomotivu, odkud před sezonou přišel do Sparty. Na Letné nezačal ideálně, na jaře je ale v parádní formě. V posledních pěti zápasech dal pět branek a prostor určitě dostane i v reprezentaci.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Mojmír Chytil (Sigma Olomouc)

Mojmír Chytil Olomouc.jpg

Reprezentační bilance: 2 zápasy / 3 góly

V reprezentaci debutoval na podzim v přátelském duelu proti Faerským ostrovům, kterým nasázel hattrick. To zvedlo jeho cenu i zájem okolních klubů. Třiadvacetiletý útočník bude od léta působit ve Slavii, na jaře ale zůstává v Olomouci, kde pokračuje ve velmi dobrých výkonech. V posledních třech zápasech dal tři branky, dohromady se letos trefil už devětkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Tomáš Čvančara (Sparta Praha)

Tomáš Čvančara 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Reprezentační bilance: 0 zápasů

Společně s Kuchtou (a ještě Slovákem Lukášem Haraslínem) na jaře zvedl Spartu, která tlačí na paty vedoucí Slavii. S Kuchtou vytvořil velmi dobře fungující duo a s dvanácti góly je druhým nejlepším střelcem ligy. Ve dvaadvaceti letech se chystá na reprezentační premiéru.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud