Ofenzivní síla. 5 českých útočníků, kteří by měli zářit na juniorském šampionátu

Už za tři týdny startuje v americkém Buffalu juniorský světový šampionát. Tým trenéra Filipa Pešána teď oznámil první širší nominaci, ve které se objevilo 27 hráčů. Nechybí mezi nimi ani očekávané opory.

Bez názvu.jpg

V nominaci nechybí gólman Jakub Škarek, obránci Libor Hájek či Ondřej Vála, ale také několik útočníků, kteří by v příštích letech měli patřit k lídrům seniorské reprezentace. Jména pěti mladých forvardů, na něž budou Češi na juniorském šampionátu hodně spoléhat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Chytil (Hartford, AHL)

FIlip Chytil New York Rangers.jpg

Stal se jedním z překvapení letošního draftu, ve kterém ho z 21. pozice získal New York Rangers. Tím to ale neskončilo. Osmnáctiletý forvard, jenž loni nastupoval za Zlín, zaujal v přípravě a na dva zápasy dostal šanci v NHL. Zatímco Martin Nečas se vrátil do extraligy, Filip Chytil zůstal v zámoří a nastupuje v AHL. V 15 zápasech za farmářský Hartford dal už pět branek a přidal sedm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Nečas (Kometa Brno)

Martin Nečas Carolina 2.jpg

Osmnáctiletý talent se stal dvanáctkou letošního draftu. Na začátku sezony dostal šanci v jednom zápase NHL a pak ho Carolina poslala zpátky do extraligy. Martin Nečas tak opět nastupuje v dresu Komety, se kterou loni získal domácí titul. Na loňském šampionátu dal jednu branku, přidal dvě nahrávky a také letos bude patřit k tahounům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Kristian Reichel (Red Deer, WHL)

Kristian Reichel.jpg

Syn legendárního Roberta Reichela Kristian odehrál loni 46 zápasů za extraligový Litvínov. Po sezoně to však doma zabalil a odešel do zámoří. Devatenáctiletý forvard, jenž hrál už na loňském juniorském šampionátu, zamířil do týmu Red Deer a letos zatím válí. Na kontě má už 13 branek a deset asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ostap Safin (Saint John, QMJHL)

Ostap Safin 2.jpg

Byl jedním z českých favoritů letního draftu, na řadu šel ale až ve čtvrtém kole. Ze 115. pozice ho ulovil Edmonton, Ostap Safin se ale v konkurenci Connora McDavida či Leona Draisaitla zatím neprosadil. Oilers ho poslali do Saint John, ve kterém osmnáctiletý forvard válí. Bývalý útočník Sparty posbíral v třiceti zápasech už 29 (11+18) kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Filip Zadina (Halifax, QMJHL)

Filip Zadina ČR.jpg

Tohoto mladíka se vyplatí sledovat. Osmnáctiletý Filip Zadina, který je českým favoritem příštího draftu, vyměnil po sezoně Pardubice za Halifax a v kanadské juniorce je zatím nezastavitelný. 43 (22+21) kanadských bodů v 29 zápasech je toho jasným důkazem. Loni patřil k tahounům české osmnáctky, teď na něj bude spoléhat i dvacítka.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud