Ofenzivní mašina. 5 ruských útočníků, kteří jsou na šampionátu k neudržení

Hokejoví fanoušci dlouze debatovali nad tím, zda je lepší dostat do čtvrtfinále hvězdami z NHL našlapané Švédsko nebo se po roce zase poměřit s mladým výběrem USA. Po porážce se Švýcary se ale vše změnilo a Voráčkova parta jde na sbornou.

Bez názvu.jpg

Jít na Rusko, to si nikdo nepřál. Sborná má na šampionátu výborný mančaft, který prohrál až v závěrečném utkání skupiny s Američany. Rusové nastříleli v sedmi zápasech 35 gólů a jsou ofenzivně nejsilnějším týmem turnaje. Jména pěti rozjetých hvězd, od nichž nám ve čtvrtečním čtvrtfinále hrozí největší nebezpečí, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Artěmij Panarin (25 let, Chicago)

Artemi Panarin.jpg

Bilance na MS: 3+10

Největší hvězda základních skupin. Artemi Panarin vstřelil tři branky, přidal deset asistencí a vede kanadské bodování šampionátu. Pětadvacetiletý útočník, který má za sebou druhou sezonu v Chicagu (znovu pokořil hranici 70 bodů), hraje na třetím světovém šampionátu v řadě a touží po první zlaté medaili. Loni si v domácím prostředí připsal 15 (5+10) bodů, letos tuto metu může ještě překonat.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Vadim Šipačov (30 let, Vegas)

Vadim Šipačov.jpg

Bilance na MS: 2+10

Ve třiceti letech poprvé do NHL? Vadim Šipačov je důkazem, že i to je cesta. Dlouholetá hvězda Kontinentální hokejové ligy opouští po čtyřech letech Petrohrad a míří do týmu nováčka soutěže Vegas Golden Knights.

Mistr světa z roku 2014 hraje na čtvrtém mistrovství v řadě a znovu je při chuti. Loni dal šest branek a přidal 12 asistencí, letos má na kontě zatím 12 bodů, toto číslo ale zřejmě ještě poroste.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Nikita Kučerov (23 let, Tampa Bay)

Nikita Kučerov.jpg

Bilance na MS: 5+6

Třiadvacetiletá hvězdička ruského hokeje má za sebou už čtvrtou sezonu v dresu Tampy Bay, hraje ale na prvním světovém šampionátu. V Německu se mu dařilo výborně, v sedmi zápasech dal pět branek, přidal šest asistencí a patří k největším hvězdám turnaje, na který si přivezl formu z NHL. V letošní sezoně si stanovil bodové maximum a nastřádal 85 (40+45) kanadských bodů. V září se dvakrát trefil i na Světovém poháru.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Nikita Gusev (24 let, Petrohrad)

Nikita Gusev.jpg

Bilance na MS: 4+6

Po boku ruských hvězd z NHL se prosazují také borci z domácí Kontinentální hokejové ligy. Jedním z nich je čtyřiadvacetiletý forvard Nikita Gusev, který má na kontě už čtyři branky a šest asistencí.

Rodák z Moskvy přišel v průběhu ročníku 2015/16 do Petrohradu, s nímž letos získal Gagarinův pohár, ke kterému pomohl 71 body v základní části a dalšími 23 v play-off. Nezláká ho brzy volání NHL? V roce 2012 ho draftovala Tampa Bay.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Jevgenij Dadonov (28 let, Petrohrad)

Jevgenij Dadonov.jpg

Bilance na MS: 3+4

Stálice ruské sestavy. Jevgenij Dadonov debutoval na mistrovství světa v Minsku, na kterém získal zlato. Od té doby nechyběl na žádném šampionátu a zahrál si i Světový pohár. Loni posbíral 13 kanadských bodů, letos se zatím trefil třikrát a přidal čtyři nahrávky. Osmadvacetiletý forvard Petrohradu je zároveň spojován s návratem do NHL, kde už si dříve zahrál za Floridu. Údajně o něj stojí nováček z Vegas.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud