Ofenzivní ligové posily pro Slavii. Podívejte se, kdo by mohl přijít do Edenu

Ofenzivní ligové posily pro Slavii. Podívejte se, kdo by mohl přijít do Edenu

Ofenzivní ligové posily pro Slavii. Podívejte se, kdo by mohl přijít do Edenu

Slavia obhájila titul, v Edenu ale neusínají na vavřínech a už pracují na příští sezoně. Sešívaní se proto začínají dívat po posilách.

Během uplynulého roku z Edenu odešlo několik pilířů sestavy. Pryč je Simon Deli, Josef Hušbauer či Tomáš Souček, nyní už se ale žádný velký úprk opor neočekává. Naopak, Slavia by mohla být na přestupovém trhu zase aktivní. V kuloárech se spekuluje také o možných posilách do ofenzivy. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Graiciar

Martin Graiciar Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý útočník v lize debutoval už v sezoně 2016/17. V dalším ročníku dal ve dvanácti zápasech za Liberec čtyři góly a ze severu Čech odešel do Fiorentiny. Do kádru slavného italského klubu se ale neprosadil, a tak ho v červenci přivedla na hostování Sparta. Jenže ani na Letné moc prostoru nedostává, zasáhl jen do osmi zápasů, dohromady odehrál 147 minut a nevstřelil žádný gól. Dá mu Sparta ještě další šanci, vrátí ho do Itálie, nebo všechno bude úplně jinak? Údajně se o něj totiž zajímá Slavia.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jan Kuchta

Jan Kuchta Liberec 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slavia si v zimě z hostování v Liberci stáhla Petara Musu, zato pod Ještěd natrvalo pustila Jana Kuchtu. Nebyla to ale chyba? Třiadvacetiletý útočník, který si zahrál ligu také v Bohemians 1905, Slovácku a Teplicích, se rozehrál do životní formy a v aktuální sezoně dal už šest branek. Všechny přitom vstřelil na jaře a v Edenu prý uvažují o jeho návratu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Tomáš Malinský

Tomáš Malinský Liberec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zkuste jeho jméno vyslovit na Letné a uvidíte, co se bude dít. Fanoušci Sparty ho zkrátka, slušně řečeno, nemají moc rádi. Aby taky ne, když rudému týmu dal v letošních třech zápasech dohromady čtyři góly. Kdo ví, možná i proto ho údajně láká Slavia, které by se podobně produktivní hráč hodil jako sůl. Osmadvacetiletý Tomáš Malinský, který dříve hrál i za Hradec Králové, letos dal už sedm branek a přidal osm asistencí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud