Adam Hložek – 3 góly. Přestože mu je teprve 17 let, už z něj je jedna z opor Sparty. Adam Hložek dal na podzim tři góly a přidal k nim šest nahrávek. Údajně jej sleduje Dortmund. Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
 Benjamin Tetteh – 5 gólů . Ghanský útočník, který do Sparty přišel loni v létě, se dlouho nemohl prosadit do základní sestavy. V závěru podzimu si ale místo vybojoval a svůj střelecký účet nakonec uzavřel na pěti gólech. Foto: Profimedia.cz
 Martin Hašek – 5 gólů. Čtyřiadvacetiletý záložník odehrál velmi dobrý podzim. Mimo jiné se prosadil i ve dvou posledních zápasech a nakonec zvládl nastřílet pět branek, ke kterým přidal čtyři nahrávky. Nyní okolo něj krouží zájemce z Maďarska. Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia
 Libor Kozák – 7 gólů. Bývalý útočník Lazia či Aston Villy přišel do Sparty v létě zadarmo z Liberce. Libor Kozák si dlouho držel místo v základní sestavě, ovšem především v úvodu ročníku ho trápila bídná produktivita. Podzim nakonec končil se sedmi góly. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Ofenzivní lídři z Letné. Toto je pět nejlepších střelců Sparty v podzimní části Fortuna ligy

Spartě fotbalový podzim zase nevyšel. Čtvrté místo totiž není ničím, čím by se na Letné chtěli chlubit. Výkony některých hráčů však stojí za zmínku.

Benjamin Tetteh Kanga Pavel Mazáč Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Sparťanský kouč Václav Jílek během podzimu hledal optimální složení základní jedenáctky. Kteří hráči patřili k lídrům letenské družiny? Jména pěti nejlepších podzimních střelců Sparty najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Adam Hložek – 3 góly

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK MAFRA Profimedia.jpg

Přestože mu je teprve 17 let, už z něj je jedna z opor Sparty. Adam Hložek dal na podzim tři góly a přidal k nim šest nahrávek. Údajně jej sleduje Dortmund.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Benjamin Tetteh – 5 gólů

Benjamin Tetteh 2019.jpg

Ghanský útočník, který do Sparty přišel loni v létě, se dlouho nemohl prosadit do základní sestavy. V závěru podzimu si ale místo vybojoval a svůj střelecký účet nakonec uzavřel na pěti gólech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Hašek – 5 gólů

Martin Hašek Sparta 19 Petr Lemberk MAFRA Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník odehrál velmi dobrý podzim. Mimo jiné se prosadil i ve dvou posledních zápasech a nakonec zvládl nastřílet pět branek, ke kterým přidal čtyři nahrávky. Nyní okolo něj krouží zájemce z Maďarska.

Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Libor Kozák – 7 gólů

Libor Kozák Sparta 2.jpg

Bývalý útočník Lazia či Aston Villy přišel do Sparty v létě zadarmo z Liberce. Libor Kozák si dlouho držel místo v základní sestavě, ovšem především v úvodu ročníku ho trápila bídná produktivita. Podzim nakonec končil se sedmi góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Guélor Kanga – 10 gólů

Guélor Kanga EL Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejlepším střelcem Sparty je Guélor Kanga, jenž dal v 17 podzimních zápasech deset branek, ke kterým navíc přidal čtyři nahrávky. Jenže po sezoně mu končí smlouva, a tak je otázkou, zda gabonský reprezentant na Letné vydrží.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud