Milan Škoda – 9 bodů. Několik let býval elitním kanonýrem Slavie. Letos sice přišel o své výsadní postavení, už nemá tak pevné místo v sestavě, přesto v 28 zápasech stihl dát sedm branek. Navrch přidal ještě dvě nahrávky. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC /  Profimedia
 Tomáš Souček – 18 bodů. Největší hvězda ligy. Okolo Tomáše Součka už dříve kroužily kluby z Itálie či Německa, nedávno taky Fenerbahce a Spartak Moskva. V Edenu však věří, že čtyřiadvacetiletého záložníka udrží. V aktuálním ročníku dal už dvanáct branek a přidal šest asistencí. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Josef Hušbauer – 20 bodů . V evropských pohárech kouč Trpišovský sázel na jiné, ve Fortuna lize ale patří k nejvytěžovanějším hráčům Slavie. Devětadvacetiletý záložník dal v nejvyšší soutěži už devět branek a přidal jedenáct asistencí. Více jich na kontě nikdo nemá. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Miroslav Stoch – 23 bodů. Pouze Miroslav Stoch, stejně jako Hušbauer, si letos připsal jedenáct gólových nahrávek. Slovenský reprezentant byl především na podzim jedním z klíčových hráčů Slavie, které k titulu pomohl i dvanácti góly. Na jaře už ale jeho pozice tak silná nebyla. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Ofenzivní lídři šampiona. Toto je pět nejproduktivnějších hráčů mistrovské Slavie

Slavia slaví. Sešívaní po zásluze získali titul a po roční pauze se vrátili na ligový trůn. V Edenu se letos sešel parádní tým s několika výraznými individualitami. I s těmi ofenzivními.

Do konce ligového ročníku sice chybí ještě jedno kolo, už teď je ale jisté, že Slavia získala titul. Kouč Jindřich Trpišovský poskládal neskutečně silný mančaft, v němž panovala veliká konkurence. Jména jeho pěti nejproduktivnějších hráčů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jaromír Zmrhal – 9 bodů

Jaromír Zmrhal Slavia Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Reprezentační záložník už nemá tak pevné místo v sestavě jako tomu bylo dříve. V aktuálním ročníku odehrál 23 zápasů, přesto patří k nejproduktivnějším hráčům týmu. Do statistik si připsal čtyři góly a pět nahrávek.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Milan Škoda – 9 bodů

Milan Škoda Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Několik let býval elitním kanonýrem Slavie. Letos sice přišel o své výsadní postavení, už nemá tak pevné místo v sestavě, přesto v 28 zápasech stihl dát sedm branek. Navrch přidal ještě dvě nahrávky.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC /  Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Tomáš Souček – 18 bodů

Tomáš Souček derby Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Největší hvězda ligy. Okolo Tomáše Součka už dříve kroužily kluby z Itálie či Německa, nedávno taky Fenerbahce a Spartak Moskva. V Edenu však věří, že čtyřiadvacetiletého záložníka udrží. V aktuálním ročníku dal už dvanáct branek a přidal šest asistencí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Josef Hušbauer – 20 bodů

Josef Hušbauer Slavia Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

V evropských pohárech kouč Trpišovský sázel na jiné, ve Fortuna lize ale patří k nejvytěžovanějším hráčům Slavie. Devětadvacetiletý záložník dal v nejvyšší soutěži už devět branek a přidal jedenáct asistencí. Více jich na kontě nikdo nemá.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Miroslav Stoch – 23 bodů

Miroslav Stoch Slavia 1 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Pouze Miroslav Stoch, stejně jako Hušbauer, si letos připsal jedenáct gólových nahrávek. Slovenský reprezentant byl především na podzim jedním z klíčových hráčů Slavie, které k titulu pomohl i dvanácti góly. Na jaře už ale jeho pozice tak silná nebyla.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud