Ofenzivní hrozby. 5 hráčů Dynama Kyjev, kteří mohou Slavii pořádně zatopit

Slavia jde do akce. Svěřenci Jindřicha Trpišovského zahájí pouť za postupem do Ligy mistrů, první překážkou je Dynamo Kyjev. Ten přiveze i řadu reprezentantů.

Šance obou týmů jsou poměrně vyrovnané. Slavia spoléhá na Josefa Hušbauera či Miroslava Stocha, rovněž Dynamo má ale v kádru hodně kvalitní fotbalisty. Jména pěti hráčů, na které si Deli a spol. musí dát velký pozor, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Artem Besyedin

Artem Besyedin.jpg

Dvaadvacetiletý útočník, který má na kontě deset startů v ukrajinském národním týmu, na první letošní zásah čeká. Od trenéra má však velkou důvěru a na začátku sezony má pevné místo v sestavě. Ve čtyřech startech si připsal dvě asistence a gólman Slavie Ondřej Kolář věří, že on nebude tím, na kom si otevře střelecký účet.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Denys Garmash

Denys Garmash.jpg

Velká útočná hrozba. Zkušený útočník s třiceti starty v ukrajinské reprezentaci je v prvním týmu Dynama už od roku 2009. Loňská sezona mu však příliš nevyšla a ve 42 zápasech za Dynamo dal jen šest branek. Letos se zatím neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Sergej Sydorčuk

Dynamo Kyjev.jpg

Přestože mu je teprve 27 let, má na ruce kapitánskou pásku. Sergej Sydorčuk, jenž má na kontě i 22 startů v ukrajinské reprezentaci, je v Dynamu od roku 2013 a za tu dobu se vypracoval v klíčovou personu týmu. Má pevné místo ve středu zálohy, odkud řídí většinu akcí ukrajinského týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Viktor Tsyhankov

Viktor Tsyhankov.jpg

Obrovský talent Dynama, kterého jednou zřejmě uvidíme i v některém ze západních klubů. Je mu teprve dvacet let, přesto je jeho tržní hodnota osm milionů eur, což z něj dělá nejhodnotnějšího hráče kabiny. Na kontě má i čtyři starty v reprezentaci a v uplynulé sezoně dal celkově 17 branek. Na letošní první zásah rychlý křídelník čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Benjamin Verbič

Benjamin Verbič.jpg

Jeden z cizinců na kyjevské soupisce. Čtyřiadvacetiletý křídelník Benjamin Verbič reprezentuje Slovinsko a do Dynama přišel v zimě z Kodaně. Rychle se zabydlel v základní sestavě a vypracoval se v jednu z hlavních útočných hrozeb týmu. Deli a spol. si na něj musí dát velký pozor.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud