Odlepí se Piráti ze dna? 5 hráčů, kteří mohou vyvést Chomutov z krize

Zatímco vedoucí Litvínov má v čele extraligy už dvacet bodů, poslední Chomutov je na nule. Piráti se topí v krizi a neví, kudy z ní ven. V týmu přitom mají i řadu kvalitních a zkušených hokejistů.

Piráti dosud odehráli osm zápasů, nebodovali však ani jednou. Naposledy Chomutov prohrál 5:3 v Pardubicích a zůstal přikovaný na dně tabulky. Jména pěti hráčů, kteří by z něj tým mohli zvednout, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Vladimír Růžička

Vladimír Růžička 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Syn chomutovského trenéra je v kádru Pirátů už pátou sezonu. Loni posbíral 27 kanadských bodů, dvakrát dokonce pokořil třicítku, a patří ke klíčovým hráčům týmu. Devětadvacetiletý útočník je produktivní i letos, vede týmovou produktivitu a v osmi zápasech dal tři góly, ke kterým přidal stejný počet nahrávek. Chomutovští z toho ale zatím nic nevytěžili.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Ivan Huml

Ivan Huml Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sedmatřicetiletý útočník se zkušenostmi z NHL přišel do Chomutova před sezonou 2016/17, ve které dohromady i s play-off posbíral 56 kanadských bodů. Loni jich přidal celkově 27, místo vyřazovacích bojů už ale hrál pouze ve skupině o udržení. A tam zatím Piráti míří i letos. Huml má na kontě čtyři góly a je nejlepším střelcem týmu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Radek Duda

Radek Duda Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Extraligu hrál naposledy v sezoně 2015/16, kdy oblékal dres Karlových Varů a Litvínova. Pak se známý rebel a bouřlivák vytratil a zamířil do Německa. Letos se však objevil v deseti zápasech Benátek nad Jizerou, dal tři góly, přidal tři asistence a trenér Růžička si ho vyžádal do Chomutova. Společně už dříve působili ve Slavii, jak se devětatřicetiletému Dudovi povede na severu Čech?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Bohumil Jank

Bohumil Jank.jpg

Do Chomutova přišel, aby pomohl vyztužit defenzivní řady. Šestadvacetiletý bek, jenž má na kontě i několik startů v reprezentaci, dorazil z Třince a v novém týmu se ihned zařadil mezi opory. Dal gól, přidal dvě nahrávky, jenže Piráti inkasovali už 35 branek, což je suverénně nejvíc ze všech.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Lukáš Vantuch

Lukáš Vantuch Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Několik let působil v Liberci, v roce 2017 získal s Bílými Tygry extraligové stříbro, loni ale chvíli působil i v Chomutově. Mezi Piráty začal i letos a trenér Růžička věřil, že jeho týmu pomůže. Přeci jen, 104 kilogramů a 196 centimetrů, to je v prostoru před brankovišti znát. Jednatřicetiletý útočník má na kontě zatím tři nahrávky.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud