Odejdou z Edenu? Pět cizinců, kteří v zimě mohou opustit Slavii

Rozpačitý úvod, pak stabilizace a nakonec parádní jízda. Slavia potvrdila odvážné předsezónní předpoklady a přezimuje na druhém místě tabulky. Přesto se dá čekat, že v Edenu zavane průvan.

Bez názvu.jpg

Kádr Slavie se během uplynulého roku proměnil k nepoznání. Další změny nastanou i v zimě. Některé posily určitě přijdou, jiní hráči zase zamíří jinam. V zahraniční by měl být zájem o některé opory, jiní by mohli odejít, protože už o ně nemusí být zájem. To se týká i pěti cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Mick van Buren

Mick van Buren Slavia.jpg

Jeho působení v Edenu není takovým propadákem jako angažmá Gina van Kessela, ovšem ani Mick van Buren zatím příliš nepřesvědčil. Čtyřiadvacetiletý útočník odehrál na podzim jen 95 minut, v základní sestavě nebyl ani jednou a pouze pětkrát střídal. Dostane přes zimu ještě šanci, nebo zmizí v jiném týmu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Levan Kenija

Levan Kenija.jpg

Pokud má svůj den, zvládne odehrát parádní partii a baví diváky na tribunách. Jenže když se mu nedaří, je neviditelný. Moc vidět nebyl ani na podzim, brzy se totiž zranil a zvládl odehrát jen 78 minut v zápase druhého kola proti Zlínu. Trenér Šilhavý pak našel sestavu, která šlape i bez něj. Slavii se daří a věčně zraněný Kenija ji nechybí. Bude to znamenat jeho konec?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Gino van Kessel

Gino van Kessel 2.jpg

Přicházel s vizitkou obávaného kanonýra. Na Slovensku se stal nejlepším ligovým střelcem a Slavie neváhala vytasit přes 30 milionů korun, čímž z něj udělala nejdražší posilu v ligové historii (až pak ho překonal Václav Kadlec a jeho přesun do Sparty).

Třiadvacetiletý Gino van Kessel začal dobře, trefil se v Evropě a dvakrát skóroval i během tří ligových kol. Jenže pak se zadrhl, v záloze nebyl moc vidět a trenér Šilhavý ho „vyšoupl“ ze sestavy na tribunu. Od osmého kola odehrál pouhých dvacet minut v derby s Bohemians 1905 a nikoho by nepřekvapilo, kdyby v zimě ze Slavie odešel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ruslan Mingazov

Ruslan Mingazov Slavia.jpg

Další z letních posil, která se dosud příliš neprosadila. Ofenzivní záložník z Turkmenistánu, který přišel do Slavie z Jablonce, zasáhl na podzim do osmi zápasů, v základní sestavě byl však naposledy v zápase desátého kola, v němž šel už po necelé hodině ze hry. Pak už jen dvakrát krátce střídal. V silné konkurenci má velmi obtížnou pozici.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jasmin Ščuk

Jasmin Ščuk Slavia.jpg

Bosenský záložník nastřílel v sezoně 2013/14 dvanáct ligových branek. V létě přišel do Slavie a měl ambice prosadit se do základní sestavy. Jenže se brzy zranil a na podzim odehrál v lize jen 85 minut. Ani jednou se nedostal do základní sestavy, která dobře funguje i bez něj. Je proto otázkou, zda ho ve Slavii budou držet i pro jarní část sezony.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud