Odejde za Villou do New Yorku? 5 klubů, do kterých může zamířit Josef Šural

Bývalý kapitán Sparty je na odchodu. Josef Šural sice stále na Letné jedná o prodloužení smlouvy, pokud se ale s pražským klubem nedohodne, už v zimě může odejít. Třeba i za Atlantik.

Šural do Sparty zamířil přes Brno a Liberec. Na Letné z něj vyrostl klíčový hráč, dostal se do reprezentace, letos ale jeho role slábne. Okolo osmadvacetiletého ofenzivního fotbalisty už dříve kroužily zajímavé zahraniční týmy. Pět z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Dynamo Moskva

Josef Šural Sparta 2018 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Šuralovy kroky mohly vést na východ. Zájem o něj totiž měl jeden z moskevských klubů – Dynamo. Tomu se však příliš nedaří. Zatímco CSKA hraje s Plzní v Lize mistrů, Dynamo je páté od konce. I proto klub hledá nové posily.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Crvena Zvezda a Partizan Bělehrad

Josef Šural ČR.jpg

Sparta v posledních letech narazila v evropských pohárech na srbské kluby. Zřejmě i tam si ho vyhlédly dva nejslavnější z nich – Crvena Zvezda a Partizan Bělehrad. Crvena Zvezda, kde dříve působili i Srdjan Plavšič a Guélor Kanga, suverénně vládne srbské lize, Partizan je v tabulce aktuálně třetí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

New York City

Josef Šural Sparta.jpg

Tohle je velké lákadlo. Okolo Šurala totiž krouží i New York City, v jehož řadách nastupuje bývalý útočník Barcelony a španělské reprezentace David Villa. V zámořské MLS si udělal velmi dobré jméno Bořek Dočkal, který odehrál povedenou sezonu ve Philadelphii. Vydá se Šural v jeho stopách?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Videoton Vidi

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

O Šuralově možném odchodu do Maďarska se spekulovalo už dříve. Okolo sparťanského fotbalisty totiž kroužil Videoton Vidi, který se dostal do Evropské ligy. Ten je v aktuálním ročníku maďarské ligy druhý, pět bodů za vedoucím Ferencvárosem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud