Odchod za odchodem. 5 důležitých hráčů, kteří v zimě opustili Liberec

Odchod za odchodem. 5 důležitých hráčů, kteří v zimě opustili Liberec

Odchod za odchodem. 5 důležitých hráčů, kteří v zimě opustili Liberec

Být fanouškem fotbalového Liberce, to není jen tak. Slovan sice získal v minulosti tři tituly, hrává evropské poháry, v posledních dnech a týdnech se však zbavuje jednoho důležitého hráče za druhým.

Jedenáct. Přesně tolik hráčů už opustilo kádr Liberce. Někteří na hostování, jiní na přestup. Zatímco pár z nich podzim nevyšel a jejich odchod nebude příliš velkou ztrátou, s absencí dalších se Slovan bude těžko vypořádávat. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Zdeněk Folprecht

Zdeněk Folprecht.jpg

400 tisíc korun klubu a pro hráče desetkrát vyšší plat. To byla nabídka, kterou Slovan nedokázal odmítnout. Pětadvacetiletý Zdeněk Folprecht, který měl pevné místo v liberecké záložní řadě, tak odešel na půlroční hostování do ázerbájdžánského Něftči Baku. Sparťanský odchovanec působil v Liberci rok a půl a za tu dobu si vybojoval silnou pozici. Slovanu bude hodně chybět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Nikolaj Komličenko

Nikolaj Kompličenko.jpg

Liberci se ligový podzim vůbec nevydařil. Nejen, že získal jen 15 bodů, ale taky nastřílel pouze 11 gólů, což je společně s Příbramí nejméně v celé soutěži.

Tři branky vstřelil jednadvacetiletý ruský útočník Nikolaj Komličenko, který se v závěru podzimu probojoval do základní sestavy. Na jaře už ale bude střílet góly jinde. Po půlročním hostování se totiž vrátil do Krasnodaru.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jan Navrátil

Jan Navrátil Olomouc.jpg

Dříve byl hodně žádaným zbožím. Ex-olomouckého Jana Navrátila vábila Sparta, Sigma se ale svého ofenzivně laděného záložníka nehodlala vzdát. Pustila ho až v létě do Liberce, bývalý mládežnický reprezentant se ale neprosadil.

Začínal sice v základní sestavě, od devátého kola byl ale ve hře jen třikrát. Nedal žádný gól a v oživování kariéry bude pokračovat jinde - na tři a půl roku se upsal Slovácku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný.jpg

Když už se zdálo, že s Libercem nemůže být hůř, přišla další rána. Kotvy zvedl i kapitán Lukáš Pokorný, který se upsal francouzskému Montpelllier.

Třiadvacetiletý stoper a liberecký odchovanec byl pilířem zadních řad týmu, jeho lídrem na hřišti i v kabině. Na podzim si dokonce odbyl reprezentační premiéru. Pod Ještědem bude zatraceně chybět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Sýkora

Jan Sýkora ČR.jpg

Jedna z největších přestupových ság této zimy. O Jana Sýkoru, který na podzim debutoval v české reprezentaci, se přetahovalo trio elitních domácích klubů. Zdálo se, že zamíří do Plzně, předkupní právo na něj měla Sparta, třiadvacetiletý univerzál ale skončil nečekaně ve Slavii.

Klub z Edenu za něj zaplatil 30 milionů korun a učinil ze Sýkory nejdražší posilu v rámci české ligy. Liberec tak přišel o svého nejlepšího hráče.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud