Odchod po deseti letech? 4 kluby z NHL, které stojí o Martina Hanzala

Odchod po deseti letech? 4 kluby z NHL, které stojí o Martina Hanzala

Odchod po deseti letech? 4 kluby z NHL, které stojí o Martina Hanzala

Deset. Přesně tolik let působí Martin Hanzal v NHL. Letos rozehrál jubilejní sezonu v nejprestižnější hokejové lize světa, ve které je stále věrný jedinému klubu. To by se ale mohlo brzy změnit.

Martin Hanzal debutoval v NHL v sezoně 2007/08. Nejprve působil ve Phoenixu, po přejmenování klubu hraje za Arizonu. V dresu kojotů odehrál dohromady i s play-off téměř šest stovek zápasů, během kterých nasbíral více než 300 kanadských bodů.

Nikdy nehrál v jiném klubu, jenže ze zámoří k nám prosakují informace, že Arizona zvažuje jeho trejd. Devětadvacetiletému útočníkovi totiž končí po sezoně smlouva a vedení organizace se prý snaží vydat mladší cestou. To by znamenalo, že by účastník letošního World Cupu byl k mání.

Kam by mohl zamířit? V zámoří spekulují o čtyřech klubech. Více se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Montreal Canadiens

Jaromír Jágr Soči Plekanec.jpg

Údajný zájemce číslo jedna. Montreal rozjel letošní sezonu parádně, v kanadském městě ale moc dobře ví, že to nemusí ještě nic znamenat. Prvním centrem je Alex Galchenyuk, Canadiens ale prý hledají středního útočníka do druhé formace, jelikož zatím nejsou spokojeni s letošními výkony Tomáše Plekance. I proto se měli zaměřit právě na důrazného Hanzala.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

St. Louis Blues

Martin Hanzal 1.jpg

Další z případných zájemců. St. Louis patří v posledních letech vždy k favoritům soutěže, v play-off ale Blues končí vždy dříve, než by si přáli. Jak to změnit? Jednou z cest může být angažování Hanzala. Ten sice nemá s vyřazovacími boji moc zkušeností, právě jeho schopnosti a důraz před brankovištěm by se ale týmu v bojích o Stanley Cup náramně hodily.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

San Jose Sharks

Martin Hanzal.jpg

San Jose loni došlo až do finále play-off, ze zisku Stanley Cupu se ale nakonec radoval Pittsburgh. Co týmu Sharsk chybělo? Především zraněný Tomáš Hertl. S jeho výkony jsou v organizaci spokojení, mladý český útočník odvádí dobrou práci, možná mu ale přibude konkurence. Sharks jsou totiž podle zahraničních médií dalším z týmů, který by rád ulovil Hanzala.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Vancouver Canucks

Martin Hanzal WC.jpg

Vancouver a Martin Hanzal? O tom spojení se spekulovalo už několikrát a teď se zase vrací. Kanadskému týmu se dlouhodobě nedaří prorazit a v letošní sezoně jsou kosatky jedním z nejhorších mužstev soutěže. Pokud to chtějí zvrátit, je potřeba jednat. Vancouver prý stojí o Evandera Kanea, vážně se prý ale zajímá také o Hanzala. Ten by týmu mohl dodat nový impuls.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud