Od deseti tisíc po pět milionů korun měsíčně. Jak se vyvíjí plat Patrika Schicka?

Od deseti tisíc po pět milionů korun měsíčně. Jak se vyvíjí plat Patrika Schicka?

Od deseti tisíc po pět milionů korun měsíčně. Jak se vyvíjí plat Patrika Schicka?

Je největším českým talentem posledních let. Jako jediný, společně s Petrem Čechem, patří některému z evropských velkoklubů. Reprezentační útočník Patrik Schick je podle toho také náležitě placený.

Jednadvacetiletý kanonýr je odchovancem pražské Sparty. V prvním týmu letenských si ale moc nezahrál, působil na hostování v Bohemians 1905 a nyní je už druhým rokem v Itálii. Loňskou sezonu strávil v Sampdorii, od léta je pak hráčem AS Řím. Kolik mu v jednotlivých klubech platili? A kolik bere v Římě? To prozradil magazínu Reportér. Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 6

Začátky ve Spartě – 10 tisíc korun

Patrik Schick.jpg

Když Schickovi bylo 11 let, odešel z Vestce do Sparty. V mládežnických týmech patřil k nejlepším a v šestnácti letech vyfasoval první profesionální smlouvu. Každý měsíc mu na účtu přistálo deset tisíc korun. „Jsem boháč, říkal jsem si nadšeně,“ vzpomíná.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Vyšší plat na Letné – 30 tisíc korun

Patrik Schick 2.jpg

Na Letné byli se Schickem spokojeni, a tak mu okolo 18. narozenin nadělili vyšší plat. Měsíčně bral 30 tisíc korun. „Tehdy mi došlo, že jsem asi profesionální fotbalista. Skutečný hráč Sparty, který si může každý měsíc koupit nový iPhone – bomba,“ přiznal.

V roce 2014 debutoval v nejvyšší lize, Sparta získala titul a vyhrála i domácí pohár, mladý útočník ale v sezoně odehrál jen 17 minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Hostování ve Vršovicích – 35 tisíc korun

Patrik Schick Bohemians.jpg

Ve Spartě se příliš neprosadil, v sezoně 2014/15 odehrál pouhých 23 minut, a tak odešel na hostování do Bohemians 1905. Ze začátku to ale neměl lehké. „Začátky drhly i z toho důvodu, že si noví spoluhráči zjevně mysleli: Á, přišel bohatej frajírek ze Sparty – to bylo cítit,“ potvrdil Schick. A tak šel s pravdou ven: „Nakonec jsem se rozhodl, že jim otevřeně řeknu, jak to je: Hoši, já beru na Spartě třicet tisíc, a abych nemusel vyjídat rodiče, Bohemka mi doplácí dalších pět.“ Ve Vršovicích se mu dařilo a osmi góly pomohl k záchraně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Sampdoria – milion korun

Patrik Schick Sampdoria.jpg

Po návratu z hostování se rozhodovalo, co se Schickem bude dál. Jedna z variant byla, že zůstane na Letné, Sparta mu ale nabídla směšné podmínky – konkrétně 60 tisíc korun měsíčně. „Když jsem tu cifru slyšel, nevěřil jsem. To není možný, říkal jsem si. Na Spartu je to nesmyslná částka. Jiným tam ve stejnou dobu dávali 400 tisíc měsíčně, a pak je okamžitě posílali coby nepotřebné na hostování,“ vrátil se dva roky nazpět.

V té chvíli se ozvala Sampdoria. „Najednou nebylo co řešit. Otázka zněla, jestli se mám za šedesát tisíc měsíčně prát o místo na hřišti s Davidem Lafatou, který bude dávat góly do pětačtyřiceti, nebo se prát za milion v Itálii, kde mám zhruba stejnou šanci,“ uvedl mladý útočník, jenž zamířil do Itálie a v premiérovém ročníku nasázel 13 soutěžních branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

AS Řím – 5 milionů korun

Patrik Schick AS Řím 2.jpg

Schick ohromil Apeninský poloostrov a začaly okolo něj kroužit všechny italské velkokluby. Měl nakročeno do Juvnentusu, nakonec se ale stal nejdražší posilou v historii AS Řím, ve kterém podle magazínu Reportér bere asi pět milionů korun měsíčně. To by ale nemusela být konečná. „Doufám, že se za pár let posunu někam ještě výš, kde budu logicky ještě líp placený – mně tyhle motivace vždycky hodně pomáhaly k výkonu,“ uzavřel Schick.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud