Tomáš Kundrátek (Kometa Brno)  Účastník dvou posledních světových šampionátů v Třinci už hrál. S Oceláři získal dva tituly, před minulou sezonou ovšem odešel do Komety. Angažmá v Brně ale třiatřicetiletému bekovi příliš nesedlo, a tak se Tomáš Kundrátek vrátil zpátky do Slezska. V Třinci na něm budou znovu stavět.

Tomáš Kundrátek (Kometa Brno)
Účastník dvou posledních světových šampionátů v Třinci už hrál. S Oceláři získal dva tituly, před minulou sezonou ovšem odešel do Komety. Angažmá v Brně ale třiatřicetiletému bekovi příliš nesedlo, a tak se Tomáš Kundrátek vrátil zpátky do Slezska. V Třinci na něm budou znovu stavět.

 Richard Nedomlel (Mountfield HK)  V roce 2011 prošel draftem NHL, ve kterém na něj ukázal Detroit. Urostlý bek se ale do kádru Red Wings neprosadil. Po návratu domů hrál Richard Nedomlel za Spartu, Mladou Boleslav a Hradec Králové, odkud v průběhu minulého ročníku odešel do Liberce. Teď je obránce se třemi reprezentačními starty v Třinci.
 Viliam Čacho (Trenčín)  Třinecké kabina je plná slovenských hokejistů. Nově se mezi ně zařadil čtyřiadvacetiletý Viliam Čacho, který dorazil z Trenčína, v jehož barvách posbíral v minulém ročníku dohromady 38 bodů. Startoval i na mistrovství světa, kde v sedmi zápasech zaznamenal jednu nahrávku. Dříve působil ve Švédsku, Finsku a USA, teď se chystá na premiérový ročník v extralize.
 Kamil Walega (Liptovský Mikuláš)  Z Třince odešel polský útočník Chmielewski, místo něj ale mezi Oceláře dorazil jeho krajan Kamil Walega. Dvaadvacetiletý polský reprezentační útočník hrál dvě poslední sezony za Liptovský Mikuláš a v uplynulém ročníku se dostal na 27 bodů.
 Richard Pánik (Lausanne)  Nejnovější, a taky zatím nejzvučnější, posila Třince. Dres Slezanů po letech oblékne dvaatřicetiletý slovenský reprezentační útočník Richard Pánik, který v roce 2009 odešel z Beskyd do zámoří. Řadu let byl v NHL, ve které prošel několika kluby. Naposledy hrál za Atlantikem za New York Islanders, odkud odešel přes minulou sezonou do švýcarského Lausanne. Zahrál si i na posledním světovém šampionátu, v extralize by mohl zářit.
5
Fotogalerie

Oceláři zbrojí na další titul, mají Slováky i Poláka. 5 hráčů, kteří v létě přišli do Třince

Konkurence byla obrovská, extraligový titul však v minulé sezoně získal opět Třinec. A Oceláři budou hodně silní i v dalším ročníku.

V Třinci po sezoně skončili Tomáš Marcinko, Aron Chmielewski nebo Erik Hrňa, Oceláři jsou však na trhu aktivní a ulovili už pět posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Kundrátek (Kometa Brno)

Tomáš Kundrátek Kometa 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Účastník dvou posledních světových šampionátů v Třinci už hrál. S Oceláři získal dva tituly, před minulou sezonou ovšem odešel do Komety. Angažmá v Brně ale třiatřicetiletému bekovi příliš nesedlo, a tak se Tomáš Kundrátek vrátil zpátky do Slezska. V Třinci na něm budou znovu stavět.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Richard Nedomlel (Mountfield HK)

Richard Nedomlel Liberec.jpg

V roce 2011 prošel draftem NHL, ve kterém na něj ukázal Detroit. Urostlý bek se ale do kádru Red Wings neprosadil. Po návratu domů hrál Richard Nedomlel za Spartu, Mladou Boleslav a Hradec Králové, odkud v průběhu minulého ročníku odešel do Liberce. Teď je obránce se třemi reprezentačními starty v Třinci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Viliam Čacho (Trenčín)

Viliam Čacho.jpg

Třinecké kabina je plná slovenských hokejistů. Nově se mezi ně zařadil čtyřiadvacetiletý Viliam Čacho, který dorazil z Trenčína, v jehož barvách posbíral v minulém ročníku dohromady 38 bodů. Startoval i na mistrovství světa, kde v sedmi zápasech zaznamenal jednu nahrávku. Dříve působil ve Švédsku, Finsku a USA, teď se chystá na premiérový ročník v extralize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Kamil Walega (Liptovský Mikuláš)

Kamil Walega.jpg

Z Třince odešel polský útočník Chmielewski, místo něj ale mezi Oceláře dorazil jeho krajan Kamil Walega. Dvaadvacetiletý polský reprezentační útočník hrál dvě poslední sezony za Liptovský Mikuláš a v uplynulém ročníku se dostal na 27 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Richard Pánik (Lausanne)

Richard Pánik.jpg

Nejnovější, a taky zatím nejzvučnější, posila Třince. Dres Slezanů po letech oblékne dvaatřicetiletý slovenský reprezentační útočník Richard Pánik, který v roce 2009 odešel z Beskyd do zámoří. Řadu let byl v NHL, ve které prošel několika kluby. Naposledy hrál za Atlantikem za New York Islanders, odkud odešel přes minulou sezonou do švýcarského Lausanne. Zahrál si i na posledním světovém šampionátu, v extralize by mohl zářit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud