Patrik Bartošák (Vítkovice Ridera) . Za poslední roky se dostal do pozice nejlepšího brankáře extraligy. Byl českou jedničkou na uplynulém světovém šampionátu a několikrát se spekulovalo o jeho návrat do zámoří, aby se znovu pokusil prosadit do NHL. Šestadvacetiletý Patrik Bartošák ale zamířil do kádru konkurenčního Třince, kde se bude snažit navázat na působení Šimona Hrubce. Foto: Profimedia.cz
 Petr Kváča (Motor České Budějovice).  Další třinecká posila mezi tři tyče. Jednadvacetiletý Petr Kváča, jehož před dvěma lety draftovalo Colorado, si za Oceláře už zachytal a v minulém ročníku si připsal dva starty. Jeden zápas přidal v Litvínově a o rok dříve se objevil i ve Spartě. Stále však patřil prvoligovým Českým Budějovicím, odkud nyní zamířil na východ republiky. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Kundrátek (HC Davos, Švýcarsko).  Výrazná posila do defenzivy. Tomáš Kundrátek za Třinec odehrál šest zápasů v uplynulé sezoně, poté ale zamířil do Davosu. V létě se však mezi Oceláře vrátil a podepsal s nimi tříletou smlouvu. Devětadvacetiletý účastník Světového poháru, olympijských her a dvou světových šampionátů bude patřit k hlavním pilířům týmu. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Patrick Kudla (HC Nové Zámky, Slovensko) . Třiadvacetiletého beka v roce 2016 draftovala Arizona, Kanaďan Patrick Kudla si ale v NHL dosud nezahrál. Místo toho loni zamířil na Slovensko a oblékal dres Nových Zámků, kde dohromady i s play-off posbíral třicet kanadských bodů. Teď se snaží prosadit v Třinci, hrát by ale měl za farmářský Frýdek-Místek. Foto: YouTube.com
8
Fotogalerie

Oceláři zase zbrojí. Podívejte se na 7 posil, které v létě získal mistrovský Třinec

Třinec v uplynulém ročníku ukončil dvouleté extraligové panování brněnské Komety a podruhé v historii usedl na extraligový trůn. I letos Oceláři budou patřit k hlavním favoritům soutěže.

Bez názvu.jpg

Oceláři sice po sezoně přišli o Šimona Hrubce, Davida Ciencialu či Ethana Wereka, třinecký klub však velmi dobře posílil a opět bude patřit k hlavním extraligovým favoritům. Jména sedmi nových hráčů v mistrovské kabině najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Patrik Bartošák (Vítkovice Ridera)

Patrik Bartošák ČR 19.jpg

Za poslední roky se dostal do pozice nejlepšího brankáře extraligy. Byl českou jedničkou na uplynulém světovém šampionátu a několikrát se spekulovalo o jeho návrat do zámoří, aby se znovu pokusil prosadit do NHL. Šestadvacetiletý Patrik Bartošák ale zamířil do kádru konkurenčního Třince, kde se bude snažit navázat na působení Šimona Hrubce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Petr Kváča (Motor České Budějovice)

Petr Kváča Třinec.jpg

Další třinecká posila mezi tři tyče. Jednadvacetiletý Petr Kváča, jehož před dvěma lety draftovalo Colorado, si za Oceláře už zachytal a v minulém ročníku si připsal dva starty. Jeden zápas přidal v Litvínově a o rok dříve se objevil i ve Spartě. Stále však patřil prvoligovým Českým Budějovicím, odkud nyní zamířil na východ republiky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Tomáš Kundrátek (HC Davos, Švýcarsko)

Tomáš Kundrátek Třinec Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Výrazná posila do defenzivy. Tomáš Kundrátek za Třinec odehrál šest zápasů v uplynulé sezoně, poté ale zamířil do Davosu. V létě se však mezi Oceláře vrátil a podepsal s nimi tříletou smlouvu. Devětadvacetiletý účastník Světového poháru, olympijských her a dvou světových šampionátů bude patřit k hlavním pilířům týmu.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Patrick Kudla (HC Nové Zámky, Slovensko)

Patrick Kudla YT.jpg

Třiadvacetiletého beka v roce 2016 draftovala Arizona, Kanaďan Patrick Kudla si ale v NHL dosud nezahrál. Místo toho loni zamířil na Slovensko a oblékal dres Nových Zámků, kde dohromady i s play-off posbíral třicet kanadských bodů. Teď se snaží prosadit v Třinci, hrát by ale měl za farmářský Frýdek-Místek.

Foto: YouTube.com

Pokračování 6 / 8

Patrik Hrehorčák (Rouyn-Noranda Huskies, QMJHL)

Patrik Hrehorčák.jpg

Oceláři přivedli i posilu se slovenským pasem. Dvacetiletý Patrik Hrehorčák, jenž si zahrál na posledním juniorském šampionátu, už v Třinci působil a v klubu prošel mládežnickými kategoriemi. Uplynulé dvě sezony dvacetiletý forvard strávil v zámoří a bodově se mu dařilo. Teď by si měl odbýt extraligovou premiéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Michal Kvasnica (Portland Winterhawks, WHL)

Michal Kvasnica Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Další navrátilec do třineckého týmu, který dorazil ze zámoří. Michal Kvasnica v sezoně 2017/18 zasáhl do svého prvního extraligového zápasu, loni však působil v Portlandu ve WHL a připsal si tam dvacet bodů. Jak se dvacetiletému mládežnickému reprezentačnímu útočníkovi povede po návratu domů?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Matěj Stránský (Mora IK, Švédsko)

Matěj Stránský Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý odchovanec Vítkovic se několik let snažil prosadit do NHL. Přestože v AHL podával dobré výkony, do prvního týmu Dallasu se nikdy nevešel, a tak v roce 2017 zamířil do Čerepovce. Odbyl si reprezentační premiéru a po roce a půl odešel do švédské Mory. Teď útočníka Matěje Stránského čeká premiéra v extralize.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud