Tomáš Kundrátek (Kometa)  Společně s Musilem patřil ke klíčovým zadákům Třince. Jenže ani Tomáš Kundrátek, který je nyní na mistrovství světa nejlepším bekem českého týmu, u Ocelářů nebude pokračoval. Dvaatřicetiletý bek, jenž hrál za Oceláře tři poslední sezony, zamířil do Komety. 
 Ondřej Kovařčík (Jukurit)  Jeden z produktů skvělé třinecké mládeže, který to dotáhl až do prvního týmu. Ondřej Kovařčík se vypracoval v oporu slezského celku a byl u všeho podstatného, co se Třinci v posledních ročnících povedlo. Teď ale šestadvacetiletý útočník Oceláře opustil a míří vstříc své první zahraniční výzvě - nově bude hrát za finský Jukurit. 
 Michal Kovařčík (Jukurit)  Do finského Jukuritu míří také Kovarčíkův o rok mladší bratr Michal. Také on prošel třineckou mládeží a vyrostl z něj jeden z klíčových hráčů týmu. Pětadvacetiletý útočník má na kontě i čtyři zápasy v reprezentaci. V Třinci nastupoval po boku svého bratra a Andreje Nestrašila. 
 David Kofroň (Karlovy Vary)   V Třinci už nebude pokračovat ani David Kofroň, který pendloval mezi kádrem Ocelářů a prvoligovým Frýdkem-Místkem. Třiadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentační útočník si v uplynulém extraligovém ročníku připsal 44 startů. Příští rok bude hrát za Karlovy Vary. 
5
Fotogalerie

Oceláři po dalším titulu počítají ztráty. 5 hráčů, kteří opustili mistrovský Třinec

Oceláři v posledních letech kralují extralize. V příštím ročníku se ale budou muset obejít bez několika opor.

Třinec v letošním extraligovém finále zdolal Spartu a získal třetí titul v řadě. Do nového ročníku ale půjde bez několika opor. Kteří hráči už ze Slezska odešli jinam? Podívejte se. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

David Musil (Pardubice) 

David Musil Třinec 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý bek, jenž má na kontě čtyři zápasy v NHL za Edmonton, odehrál v Třinci pět let. V kádru Ocelářů byl oporou a stal se taky součástí národního týmu, se kterým si zahrál na dvou světových šampionátech. S Třincem získal tři tituly, na další ale bude útočit v Pardubicích, kde se setká se svým bratrem Adamem. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Kundrátek (Kometa) 

Tomáš Kundrátek Třinec Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Společně s Musilem patřil ke klíčovým zadákům Třince. Jenže ani Tomáš Kundrátek, který je nyní na mistrovství světa nejlepším bekem českého týmu, u Ocelářů nebude pokračoval. Dvaatřicetiletý bek, jenž hrál za Oceláře tři poslední sezony, zamířil do Komety. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ondřej Kovařčík (Jukurit) 

Ondřej Kovařčík Třinec 22.jpg

Jeden z produktů skvělé třinecké mládeže, který to dotáhl až do prvního týmu. Ondřej Kovařčík se vypracoval v oporu slezského celku a byl u všeho podstatného, co se Třinci v posledních ročnících povedlo. Teď ale šestadvacetiletý útočník Oceláře opustil a míří vstříc své první zahraniční výzvě - nově bude hrát za finský Jukurit. 

FotoAlexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Michal Kovařčík (Jukurit) 

Michal Kovařčík Třinec 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do finského Jukuritu míří také Kovarčíkův o rok mladší bratr Michal. Také on prošel třineckou mládeží a vyrostl z něj jeden z klíčových hráčů týmu. Pětadvacetiletý útočník má na kontě i čtyři zápasy v reprezentaci. V Třinci nastupoval po boku svého bratra a Andreje Nestrašila. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

David Kofroň (Karlovy Vary) 

David Kofroň Třinec.jpg

V Třinci už nebude pokračovat ani David Kofroň, který pendloval mezi kádrem Ocelářů a prvoligovým Frýdkem-Místkem. Třiadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentační útočník si v uplynulém extraligovém ročníku připsal 44 startů. Příští rok bude hrát za Karlovy Vary. 

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud