Obrozený Vsetín „jede“. 6 cizinců, kteří mají Valachy vrátit zpátky do extraligy

Stále jsou nejúspěšnějším klubem v extraligové historii, mezi elitou ale chybí už od roku 2007. Teď se Vsetín znovu nadechuje k návratu. Pomoct mu mají i cizinci.

Valaši hráli po pádu z extraligy několik let ve druhé lize, tedy třetí nejvyšší soutěž. Loni už okusili WSM ligu, ve které došli do čtvrtfinále. Letos myslí ještě výš, třeba i na postup. I proto přišlo na Lapač šest zahraničních posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Mikael Kuronen (Finsko)

Mikael Kuronen.jpg

Šestadvacetiletý finský útočník by se měl stát jednou z hlavních ofenzivních zbraní valašské družiny. Mikael Kuronen má na kontě 226 startů v nejvyšší finské soutěži a v týmu SaiPa vstřelil 32 branek, ke kterým přidal 28 asistencí. Loni bývalý finský mládežnický reprezentant zamířil do Ilvesu a sezonu dohrál ve druhé švédské lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

William Mäkinen (Finsko)

William Mäkinen.jpg

Zajímavá posila do defenzivy. Dvaadvacetiletý obránce William Mäkinen má na kontě 82 startů a 17 bodů v nejvyšší finské soutěži, které si připsal v týmu SaiPa. Teď poprvé míří mimo rodnou zemi a pokusí se prosadit ve Vsetíně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Peter Mikuš (Slovensko)

Peter Mikuš 2.jpg

Další výrazná nová tvář do zadních řad. Vsetín posílil třiatřicetiletý bek Peter Mikuš, který má na kontě i několik startů ve slovenské reprezentaci. Dříve hrával za Mladou Boleslav, Hradec Králové a 14 startů si připsal i v dresu NIžněkamsku v KHL. Loni působil v Žilině, teď bude hrát za Vsetín.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Roman Rác (Slovensko)

Roman Rác.jpg

Slovenský útočník několik let působil v Olomouci, loni si připsal pět startů v extralize, převážnou část sezony ale strávil na hostování v Havířově, za který odehrál 44 zápasů a posbíral v nich 32 bodů. Jak se mu povede na Lapači?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jan Šelepněv (Bělorusko)

Vsetín přivedl čtyřiadvacetiletého gólmana Davida Gábu z Českých Budějovic a na Lapač přišel i o rok starší Bělorus Jan Šelepněv. Ten minulou sezonu chytal v Asijské lize, předtím si však stihl připsat i osm startů v KHL, ve které hájil branku Dinama Minsk.

Pokračování 7 / 7

Mitchell Theoret (Kanada)

Mitchell Theoret.jpg

Pětadvacetiletý útočník prošel v roce 2011 draftem NHL, ve kterém ho získal New York Islanders. Kanadský forvard se ale do prvního týmu Ostrovanů neprosadil a v sezoně 2014/15 si vyzkoušel nižší německou ligu. Loni působil v norském Kongsvingeru a v 35 zápasech posbíral 24 bodů. Teď je hráčem Vsetína.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud