Obránce – Michal Kempný (Washington Capitals).  Loni se trápil v Chicagu, pak ale přišel trejd do Washingtonu, kde chytil druhou mízu, získal Stanley Cup a vysloužil si nový kontrakt. Také v letošní sezoně Michal Kempný patřil k důležitým článkům sestavy Capitals, s 25 body byl i nejproduktivnějším českým bekem v NHL, jenže v závěru základní části se zranil a sezona pro něj skončila. Foto: Profimedia.cz
 Obránce – Filip Hronek (Detroit Red Wings).  Loni si odbyl premiéru v reprezentaci na mistrovství světa a letos se dočkal prvního startu v NHL. Nabídnuté šance se však rozhodně nezalekl. Jednadvacetiletý Filip Hronek naskočil do 46 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal 18 asistencí. Red Wings by na něm mohli do budoucna stavět. Foto: Profimedia.cz
 Útočník – David Pastrňák (Boston Bruins).  Nejzářivější česká hvězda v NHL. David Pastrňák znovu válel a nebýt zranění, tak klidně mohl atakovat i stobodovou hranici. Takto v 66 zápasech soupeřům nastřílel 38 branek, ke kterým přidal 43 asistencí. Jak se mu povede v play-off? Foto: Profimedia.cz
 Útočník – David Krejčí (Boston Bruins).  Do našeho All-Star týmu se vešel i Pastrňákův spoluhráč z Bostonu David Krejčí. Zkušený centr posbíral 73 (20+53) kanadských bodů a vyrovnal své dosavadní maximum z ročníku 2008/09. V kádru Bruins byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Obrozený Mrázek, objev i stálice. Toto je český All Star tým základní části NHL

Do základní části letošního ročníku NHL zasáhlo 36 českých hokejistů a čtyři brankáři. Kdo z nich zářil?

Základní část NHL nabídla strhující podívanou. Hodně vidět byli i čeští hokejisté, kteří často patřili k ústředním postavám svých organizací. Komu se dařilo nejvíc? Poskládali jsme ideální českou formaci, jejíž složení najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář – Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)

Petr Mrázek Carolina 3.jpg

Velmi dobré výkony předváděl v základní části David Rittich, jenž za Calgary odchytal 45 zápasů a postoupil s Flames do play-off. Tam po devíti letech došla i Carolina, které parádními výkony pomohl Petr Mrázek. Bývalý gólman Detroitu a Philadelphie se rozchytal do skvělé formy a úspěšností zákroků se nakonec dostal na 91,39%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce – Michal Kempný (Washington Capitals)

Michal Kempný Washington 2.jpg

Loni se trápil v Chicagu, pak ale přišel trejd do Washingtonu, kde chytil druhou mízu, získal Stanley Cup a vysloužil si nový kontrakt. Také v letošní sezoně Michal Kempný patřil k důležitým článkům sestavy Capitals, s 25 body byl i nejproduktivnějším českým bekem v NHL, jenže v závěru základní části se zranil a sezona pro něj skončila.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce – Filip Hronek (Detroit Red Wings)

Filip Hronek Detroit 3.jpg

Loni si odbyl premiéru v reprezentaci na mistrovství světa a letos se dočkal prvního startu v NHL. Nabídnuté šance se však rozhodně nezalekl. Jednadvacetiletý Filip Hronek naskočil do 46 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal 18 asistencí. Red Wings by na něm mohli do budoucna stavět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník – David Pastrňák (Boston Bruins)

David Pastrňák Boston 5.jpg

Nejzářivější česká hvězda v NHL. David Pastrňák znovu válel a nebýt zranění, tak klidně mohl atakovat i stobodovou hranici. Takto v 66 zápasech soupeřům nastřílel 38 branek, ke kterým přidal 43 asistencí. Jak se mu povede v play-off?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník – David Krejčí (Boston Bruins)

David Krejčí 2.jpg

Do našeho All-Star týmu se vešel i Pastrňákův spoluhráč z Bostonu David Krejčí. Zkušený centr posbíral 73 (20+53) kanadských bodů a vyrovnal své dosavadní maximum z ročníku 2008/09. V kádru Bruins byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník – Tomáš Hertl (San Jose Sharks)

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Skvělý ročník prožil i Tomáš Hertl. Pětadvacetiletý útočník po podpisu nové smlouvy se San Jose zářil a prožil svůj bodově nejlepší rok v NHL. Forvard Sharks dal 35 branek, ke kterým přidal 39 asistencí a nyní touží uspět i v play-off. V tom na San Jose čeká Las Vegas.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud