Lukáš Blaha - Loni působil v Kadani či Ústí nad Labem, podstatnou část sezony ale strávil v Chomutově, se kterým marně bojoval o extraligové přežití. Třiadvacetiletý bek mezi Piráty zůstal i po pádu do Chance ligy a v aktuálním ročníku je nejproduktivnějším obráncem týmu. Ke dvěma trefám přidal sedm asistencí. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
 Filip Suchý - Nejproduktivnějším hráčem chomutovského výběru je Filip Suchý. Jednadvacetiletý útočník už v sezoně 2014/15 odehrál čtyři zápasy v extralize za Plzeň, poslední tři roky ale působil v USA a ve Švédsku. Před sezonou posílil Piráty a letos má na kontě už osm branek a sedm asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Petr Stloukal - Osm branek má na kontě také Petr Stloukal, jenž si do statistik připsal i pět asistencí. Šestadvacetiletý forvard hrál poslední tři roky za Karlovy Vary, se kterými loni zachránil extraligu. V té ale nezůstal a posílil Chomutov. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
 Tomáš Pitule - Rodák z Rokycan patří k nejzkušenějším hráčům Pirátů. Extraligu hrával už v Plzni, působil také v Mladé Boleslavi, Jihlavě, Českých Budějovicích či Kladně, hrál i v Bělorusku, ve Francii nebo na Slovensku a naposledy hájil barvy Vsetína. Od nové sezony je devětadvacetiletý forvard v Chomutově, za který vstřelil dva góly a přidal devět nahrávek. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Obrození Piráti. Toto je pět hráčů, kteří patří k lídrům prvoligového Chomutova

V hokejové Chance lize působí několik týmů, které ještě v minulých letech bojovaly v extralize. Jedním z nich je Chomutov, jehož kádr se po loňském pádu totálně proměnil.

Ještě loni hráli za Chomutov Justin Peters, Vladimír Růžička nebo Michal Vondrka. Piráti ale spadli do Chance ligy a jejich kádr prošel obrovskou proměnou. V první lize však Chomutov nehraje vůbec zle a pohybuje se v horních patrech tabulky. Kdo patří k jeho lídrům? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Dominik Pavlát

Dominik Pavlát Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Devatenáctiletý gólman debutoval v dresu Pirátů v sezoně 2017/18 v extralize. Za Chomutov si připsal pár startů i loni, jedničkou týmu byl ale Justin Peters. Ten je však v Liberci a novým chomutovským brankářem číslo jedna se stal právě Dominik Pavlát. V dosavadních třinácti startech vychytal devět výher, připsal si tři čistá konta a úspěšností zákroků se blíží k 93%.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lukáš Blaha

Lukáš Blaha Foto Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Loni působil v Kadani či Ústí nad Labem, podstatnou část sezony ale strávil v Chomutově, se kterým marně bojoval o extraligové přežití. Třiadvacetiletý bek mezi Piráty zůstal i po pádu do Chance ligy a v aktuálním ročníku je nejproduktivnějším obráncem týmu. Ke dvěma trefám přidal sedm asistencí.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Filip Suchý

Filip Suchý ČR.jpg

Nejproduktivnějším hráčem chomutovského výběru je Filip Suchý. Jednadvacetiletý útočník už v sezoně 2014/15 odehrál čtyři zápasy v extralize za Plzeň, poslední tři roky ale působil v USA a ve Švédsku. Před sezonou posílil Piráty a letos má na kontě už osm branek a sedm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Petr Stloukal

Petr Stloukal Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Osm branek má na kontě také Petr Stloukal, jenž si do statistik připsal i pět asistencí. Šestadvacetiletý forvard hrál poslední tři roky za Karlovy Vary, se kterými loni zachránil extraligu. V té ale nezůstal a posílil Chomutov.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Tomáš Pitule

Tomáš Pitule Vsetín Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Rodák z Rokycan patří k nejzkušenějším hráčům Pirátů. Extraligu hrával už v Plzni, působil také v Mladé Boleslavi, Jihlavě, Českých Budějovicích či Kladně, hrál i v Bělorusku, ve Francii nebo na Slovensku a naposledy hájil barvy Vsetína. Od nové sezony je devětadvacetiletý forvard v Chomutově, za který vstřelil dva góly a přidal devět nahrávek.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud