Petr Šenkeřík -  Sedmadvacetiletý bek patří k nejproduktivnějším obráncům soutěže. Petr Šenkeřík se zatím trefil třikrát, přidal sedm asistencí a drží se v čele kanadského bodování Energie. Do Karlových Varů přišel v průběhu loňské sezony, kdy hrál za Vsetín nebo Ústí nad Labem. Působil také ve Znojmě, Slavii, Zlínu či Vítkovicích. Foto: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia
 Tomáš Rachůnek -  Dříve hrával za Spartu, v dresu pražského Lva si vyzkoušel KHL, působil také ve Slovanu Bratislava a Novokuzněcku, poslední čtyři sezony je vak v Karlových Varech. Loni v základní části posbíral 42 kanadských bodů a produktivní je i po návratu do extraligy. Na kontě má zatím tři góly a sedm nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Václav Skuhravý -  Lídr a kapitán západočeské družiny. Václav Skuhravý s Karlovými Vary slavil historický titul, ale zažil i horší časy. V ročníku 2013/14 si odskočil do Českých Budějovic a Litvínova, rok hrál taky za Kladno, jinak je ale duší Karlových Varů, které loni dovedl zpět do extraligy. Letos se trefil už šestkrát a navrch přidal dvě nahrávky. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Ondřej Beránek -  Jedním z tahounů Karlových Varů je taky Jakub Flek, jenž má na kontě čtyři góly a pět nahrávek. A velmi dobře si vede rovněž Ondřej Beránek, jenž se trefil dokonce už šestkrát a přidal dvě asistence. Je mu teprve dvaadvacet let, a tak patří k velkým nadějím západočeského klubu, do kterého přišel v roce 2012 z Havlíčkova Brodu. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Obrozená Energie. 5 hráčů, díky nimž Karlovy Vary stoupají tabulkou vzhůru

Do extraligy vstoupili jako nováček. Úvod sezony jim moc nevyšel, aktuálně ale Karlovy Vary vyhrály už šest zápasů v řadě a stoupají tabulkou vzhůru.

Z úvodních devíti zápasů vyhráli jediný. Pak ale Karlovy Vary porazily Vítkovice, Chomutov, Pardubice, Plzeň, Olomouc a naposledy i Mladou Boleslav. Jména pěti hráčů, které řídí povstání Energie, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Novotný

Filip Novotný KV.jpg

V ročníku 2015/16 odešel do KHL, v Novokuzněcku se ale příliš neprosadil. Oporou se nestal ani ve Spartě, a tak před loňskou sezonou zamířil do Karlových Varů. Ty sedmadvacetiletý gólman vytáhl mezi elitu a také v extralize je oporou západočeského týmu. V posledních čtyřech zápasech dostal jen dva góly a dvakrát v řadě vychytal čisté konto.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Petr Šenkeřík

Petr Šenkeřík Václav Šlauf  MAFRA  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý bek patří k nejproduktivnějším obráncům soutěže. Petr Šenkeřík se zatím trefil třikrát, přidal sedm asistencí a drží se v čele kanadského bodování Energie. Do Karlových Varů přišel v průběhu loňské sezony, kdy hrál za Vsetín nebo Ústí nad Labem. Působil také ve Znojmě, Slavii, Zlínu či Vítkovicích.

Foto: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Rachůnek

Tomáš Rachůnek Karlovy Vary.jpg

Dříve hrával za Spartu, v dresu pražského Lva si vyzkoušel KHL, působil také ve Slovanu Bratislava a Novokuzněcku, poslední čtyři sezony je vak v Karlových Varech. Loni v základní části posbíral 42 kanadských bodů a produktivní je i po návratu do extraligy. Na kontě má zatím tři góly a sedm nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Václav Skuhravý

Václav Skuhravý KV Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Lídr a kapitán západočeské družiny. Václav Skuhravý s Karlovými Vary slavil historický titul, ale zažil i horší časy. V ročníku 2013/14 si odskočil do Českých Budějovic a Litvínova, rok hrál taky za Kladno, jinak je ale duší Karlových Varů, které loni dovedl zpět do extraligy. Letos se trefil už šestkrát a navrch přidal dvě nahrávky.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Ondřej Beránek

Ondřej Beránek.jpg

Jedním z tahounů Karlových Varů je taky Jakub Flek, jenž má na kontě čtyři góly a pět nahrávek. A velmi dobře si vede rovněž Ondřej Beránek, jenž se trefil dokonce už šestkrát a přidal dvě asistence. Je mu teprve dvaadvacet let, a tak patří k velkým nadějím západočeského klubu, do kterého přišel v roce 2012 z Havlíčkova Brodu.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud