Matěj Kovář (Manchester United).  Neotřesitelnou brankářskou jedničkou Manchesteru United je Španěl David de Gea, ovšem i jeho éra jednou skončí. Kdo jej poté nahradí? Třeba Matěj Kovář. Devatenáctiletý gólman z Uherského Hradiště si během roku a půl vybudoval na Old Trafford velmi dobrou pozici a je oporou týmu do 23 let. V klubové hierarchii je nyní brankářem číslo čtyři. Foto: Profimedia.cz
 David Heidenreich (Atalanta B.C).  Italské Bergamo prožívá úspěšné období. Chystá se na premiéru v Lize mistrů a tým do 19 let dokonce vyhrál italskou soutěž. Jeho součástí a oporou byl i český obránce a kapitán reprezentační devatenáctky David Heidenreich, jenž už s prvním týmem několikrát trénoval. Teplický odchovanec se navíc na začátku roku stal nejlepším dorostencem České republiky. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Hušek (Leicester City).  K hodně zajímavé kariéře má našlápnuto také Lukáš Hušek. Osmnáctiletý obránce už před třemi lety opustil Jablonec a zamířil do anglického Leicesteru. Patří k oporám týmu do 18 let a hodně na něj spoléhá i česká reprezentace. Foto: YouTube.com
 Vasil Kušej (Dynamo Drážďany) . V roce 2017 podepsal pětiletý kontrakt s německými Drážďany. V té době mu bylo teprve 17 let. Ústecký odchovanec odešel do Německa už o dva roky dříve a hned v první sezoně se ve výběru do 17 let blýskl 25 vstřelenými brankami. Do prvního týmu se ještě nedostal, má však nakročeno k tomu, aby se v něm jednou usadil. V jakém světle se ukáže na šampionátu? Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Obrovské naděje. 4 legionáři, kteří mají českou devatenáctku dovést k medaili na Euru

Už v pondělí vstoupí česká reprezentační devatenáctka do evropského šampionátu, který se bude hrát v Arménii. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka si brousí zuby na medaili.

Bez názvu1.jpg

Pamatujete na Hřebíkovy děti? Česká devatenáctka v roce 2011 vybojovala na Euru stříbrné medaile a v týmu tehdy byli takoví hráči jako Tomáš Koubek, Pavel Kadeřábek, Tomáš Kalas, Jakub Brabec, Jiří Skalák či Ladislav Krejčí. K oporám letošního týmu, který míří na evropský šampionát do Arménie, by měli patřit čtyři mladí legionáři – jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Matěj Kovář (Manchester United)

Matěj Kovář.jpg

Neotřesitelnou brankářskou jedničkou Manchesteru United je Španěl David de Gea, ovšem i jeho éra jednou skončí. Kdo jej poté nahradí? Třeba Matěj Kovář. Devatenáctiletý gólman z Uherského Hradiště si během roku a půl vybudoval na Old Trafford velmi dobrou pozici a je oporou týmu do 23 let. V klubové hierarchii je nyní brankářem číslo čtyři.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

David Heidenreich (Atalanta B.C)

David Heidenreich ČR.jpg

Italské Bergamo prožívá úspěšné období. Chystá se na premiéru v Lize mistrů a tým do 19 let dokonce vyhrál italskou soutěž. Jeho součástí a oporou byl i český obránce a kapitán reprezentační devatenáctky David Heidenreich, jenž už s prvním týmem několikrát trénoval. Teplický odchovanec se navíc na začátku roku stal nejlepším dorostencem České republiky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Lukáš Hušek (Leicester City)

Lukáš Hušek YT.jpg

K hodně zajímavé kariéře má našlápnuto také Lukáš Hušek. Osmnáctiletý obránce už před třemi lety opustil Jablonec a zamířil do anglického Leicesteru. Patří k oporám týmu do 18 let a hodně na něj spoléhá i česká reprezentace.

Foto: YouTube.com

Pokračování 5 / 5

Vasil Kušej (Dynamo Drážďany)

Vasil Kušej Drážďany.jpg

V roce 2017 podepsal pětiletý kontrakt s německými Drážďany. V té době mu bylo teprve 17 let. Ústecký odchovanec odešel do Německa už o dva roky dříve a hned v první sezoně se ve výběru do 17 let blýskl 25 vstřelenými brankami. Do prvního týmu se ještě nedostal, má však nakročeno k tomu, aby se v něm jednou usadil. V jakém světle se ukáže na šampionátu?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud