Obří problém pro Slavii. 3 stopeři, kteří nebudou hrát předkola Ligy mistrů

Slavia letos prošla do čtvrtfinále Evropské ligy, v příštím ročníku by se ale znovu ráda podívala do Ligy mistrů. V letních předkolech však bude řešit nepříjemný problém.

Sestava Slavie je našlapaná k prasknutí, trenér Jindřich Trpišovský má na každý post několik možností, ovšem v předkole Ligy mistrů nebude moct využít (minimálně) tři stopery současného kádru. Více se dočtete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Ondřej Kúdela - trest od UEFA

Ondřej Kúdela Slavia 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V současné době je slávistickým stoperem číslo jedna. Zabydlel se i v reprezentaci a ve svých 34 letech se rozehrál do životní formy. Těšil se na EURO, jenže za údajnou rasistickou poznámku na adresu Glena Kamary z Rangers vyfasoval desetizápasovou stopku. Pokud UEFA jeho trest nezmírní, tak na mezinárodní scéně bude ještě dlouho chybět. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Simon Deli - návrat z hostování

Simon Deli Slavia 21 3 Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Zkušený stoper z Pobřeží slonoviny přišel do Slavie v zimě na hostování z Brugg, které ho předtím z Edenu odkoupily. Jeho návrat splnil účel, Simon Deli zaskočil, když bylo potřeba, Slavii pomohl k dalšímu titulu, v sešívaném kádru ale nejspíš pokračovat nebude. Po sezoně by se totiž měl vrátit do Belgie. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

David Hovorka - zranění

David Hovorka LM Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Mimo hru je taky David Hovorka. Sedmadvacetiletý bek se v sezoně 2019/20 dostával do životní formy, zářil v Lize mistrů, jenže pak se zranil a několik měsíců byl mimo hru. Letos se vrátil, znovu se dostal do herní pohody, ovšem od ledna je zase na marodce. Podle zpráv z Edenu bude chybět nejspíš až do podzimu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Další možnosti? Moc jich není! 

Taras Kačaraba Slavia.jpg

V Edenu působí také Taras Kačaraba (na snímku), jenž do Slavie přišel v zimě na hostování z Liberce. I vzhledem ke zdravotním problémům ostatních stoperů dostal více prostoru, než sám čekal, a v lize zasáhl do sedmi duelů.

Ovšem že by z něj byli Trpišovský a spol. dvakrát paf, to se říct nedá. Je proto otázkou, zda ve Slavii zůstane natrvalo, nebo se po sezoně vrátí na sever Čech. Ve hře tak už zůstává pouze David Zima – dvacetiletý stoper, z něhož během letošního ročníku vyrostl jeden z lídrů sešívané sestavy. Svými výkony si nahlas říká také o nominaci na EURO. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud