Obři a čahouni aneb 5 nejvyšších hráčů v aktuální sezoně NHL

Obři a čahouni aneb 5 nejvyšších hráčů v aktuální sezoně NHL

Obři a čahouni aneb 5 nejvyšších hráčů v aktuální sezoně NHL

Je pro moderní hokej lepší být vysokým urostlým hromotlukem, který každého protivníka hravě rozmázne a jehož prakticky nelze odstavit od puku, nebo spíše rychlým a obratným štírkem, který se umí šikovně vyhnout střetu a vybruslí z každé šlamastiky? Pokud volíte první variantu, toto je článek pro vás.

slide-čahouni.jpg

Průměrná výška hokejistů během uplynulých několika desetiletí vyskočila o pořádných pár centimetrů nahoru a zdá se, že tento trend se nehodlá zastavit. V NHL je hodně hráčů, kteří vyrostli nad 190 centimetrů a někteří dokonce přeskočili i dvoustovku. V následujících kapitolách najdete pět nejvyšších obrů, kteří se v aktuální sezoně prohánějí po kluzištích v nejslavnější hokejové soutěži světa.

Pokračování 2 / 6

5. Nikita Trjamkin

Nikita Trjamkin.jpg

Výška: 201 cm
Věk: 22 let
Klub: Vancouver Canucks
Post: obránce

Ruský obránce Nikita Trjamkin měří přes dva metry, ale je to výborný a obratný bruslař, který zvládá plnit své defenzivní úkoly a umí také podpořit ofenzívu. Na led v NHL naskočil poprvé v minulé sezoně, ale až současný ročník je jeho nováčkovským. A vede si v něm velice dobře.

Trjamkina si vybrali Canucks v roce 2014 ve třetím kole draftu. Jeho důrazná fyzická hra je pro mužstvo velkým přínosem, umí však také tvrdě vystřelit a hraje velmi dobře pozičně. Málokterý protivník je rád, když se s ním potká u mantinelu, protože to kvůli jeho 120 kilogramům živé váhy opravdu bolí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Jamie Oleksiak

Jamie Oleksiak.jpg

Výška: 201 cm
Věk: 24 let
Klub: Dallas Stars
Post: obránce

Kanadský obránce Jamie Oleksiak se stal v draftu roku 2011 první volbou Dallasu, když si ho klub vybral jako 14. hráče v celkovém pořadí. V té době si možná mnozí skauti mysleli, že záhy naskočí do NHL, ale do elitní soutěže vstoupil až v sezoně 2012/13, kdy odehrál 16 utkání. V nich se zapsal do statistik dvěma gólovými asistencemi a tiše zmizel na farmě. Větší šanci dostal teprve v předminulém ročníku a až od toho současného přestal pendlovat mezi farmou a prvním týmem.

Oleksiak je 201 centimetrů vysoký a 118 kilogramů vážící kolos, ale není to žádný neohrabaný hromotluk. Pokud na sobě bude dál pracovat, mohl by jednou hrát v první či druhé pětce Dallasu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Ben Bishop

Ben Bishop.jpg

Výška: 201 cm
Věk: 30 let
Klub: Tampa Bay Lightning
Post: brankář

Pokud hledáte příčinu toho, proč v NHL padá stále méně branek, pak najdete jedno z možných vysvětlení v osobě amerického gólmana Bena Bishopa. Třicetiletý gigant dotáhl v předminulé sezoně Tampu Bay do finále Stanley Cupu a také v minulém ročníku patřil mezi nejlepší brankáře v soutěži.

V aktuální sezoně se poctivě dělí o čas v brance se svým ruským kolegou Andrejem Vasilevským a společně tvoří jednu z nejvyrovnanějších brankářských dvojic v NHL. Jeho 201 výškových centimetrů je v brankovišti hodně znát a střelcům se jen těžko hledají mezírky, kudy propasírovat puk do sítě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Tyler Myers

Tyler Myers.jpg

Výška: 203 cm
Věk: 27 let
Klub: Winnipeg Jets
Post: obránce

V roce 2010 vyhrál Tyler Myers Calder Trophy, tedy cenu pro nejlepšího nováčka NHL. Následně podepsal sedmiletý kontrakt v Buffalu, který mu zajišťuje příjem 38,5 milionu dolarů. Za ty peníze toho ale dvojnásobný juniorský mistr světa v dresu sabres moc nepředváděl a jeho trápení vyvrcholilo předloňským trejdem do Winnipegu.

Obrovitý obránce si proti sobě poštval hokejové příznivce v celé soutěži brutální hrou. Už několikrát se musel pakovat z ledu poté, co sejmul protihráče brutálním faulem na hlavu. V aktuální sezoně odehrál jen 11 zápasů a na led by se měl vrátit až na konci března.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Zdeno Chára

Zdeno Chára (Boston Bruins).jpg

Výška: 205 cm
Věk: 39 let
Klub: Boston Bruins
Post: obránce

Fyzické parametry předurčují slovenského obra Zdena Cháru ke kontaktní hře. Při výšce 205 centimetrů a váze 113 kilogramů se o něho roztříští jako o skálu každý protivník, který by se snad neprozřetelně pokusil o nějaký atak. Veterán Bostonu však není na ledě jen od toho, aby bořil, nýbrž je velmi cenným hráčem i pro ofenzívu. Ne náhodou nosí už od roku 2006 na dresu kapitánské céčko. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud