4. Zbrojovka Brno – 7 vítězství v 17 zápasech  Sedmnáctkrát se coby trenér potkal Vlastimil Petržela s celkem Brna. Všechna utkání se odehrála v nejvyšší tuzemské lize. Sedmkrát dovedl svůj celek k výhře, pětkrát k remíze a pětkrát se musel před protivníkem sklonit. Poprvé narazil Petržela na Zbrojovku v sezoně 1993/94, když byl trenérem Liberce a Slovan soupeře porazili 2:1. V odvetě na konci ročníku však vyhráli Moravané 1:0. Nejvyššího vítězství dosáhl v říjnu roku 2001, kdy soupeře deklasoval na jeho hřišti 3:0 – to byl koučem Bohemky. Dvakrát změřil s tímto soupeřem síly jako lodivod Sparty, v obou případech však skočilo utkání výhrou Brna. Naposled v lize narazil na Zbrojovku jako trenér Baníku v květnu roku 2016 a odvezl si z moravské metropole porážku 1:2.

4. Zbrojovka Brno – 7 vítězství v 17 zápasech
Sedmnáctkrát se coby trenér potkal Vlastimil Petržela s celkem Brna. Všechna utkání se odehrála v nejvyšší tuzemské lize. Sedmkrát dovedl svůj celek k výhře, pětkrát k remíze a pětkrát se musel před protivníkem sklonit. Poprvé narazil Petržela na Zbrojovku v sezoně 1993/94, když byl trenérem Liberce a Slovan soupeře porazili 2:1. V odvetě na konci ročníku však vyhráli Moravané 1:0. Nejvyššího vítězství dosáhl v říjnu roku 2001, kdy soupeře deklasoval na jeho hřišti 3:0 – to byl koučem Bohemky. Dvakrát změřil s tímto soupeřem síly jako lodivod Sparty, v obou případech však skočilo utkání výhrou Brna. Naposled v lize narazil na Zbrojovku jako trenér Baníku v květnu roku 2016 a odvezl si z moravské metropole porážku 1:2.

Oblíbení protivníci. 4 kluby, proti kterým zaznamenal Vlastimil Petržela v roli trenéra nejvíc vítězství

Vlastimil Petržela prožil s fotbalem ledacos. Momentálně sedmdesátiletý muž, který jako hráč působil například ve Zbrojovce Brno či pražské Slavii, má za sebou také pestrou trenérskou kariéru, v níž zažil vzestupy i těžké pády.

Během trenérské kariéry vedl Vlastimil Petržela více než tucet klubů. V některých se moc dlouho neohřál, jinde vydržel poměrně dlouho. V roli kouče se postavil desítkám různých protivníků. Na některá mužstva narazil jen jednou, s jinými se potkával poměrně často. A na pár mančaftů se mu obvykle dařilo vymyslet taktiku, která vedla k vítězství. V následujících kapitolách najdete čtyři celky, proti kterým jako trenér zaznamenal nejvíc vítězství.

Pokračování 2 / 5

4. Zbrojovka Brno – 7 vítězství v 17 zápasech

Vlastimil Petržela1.jpg

Sedmnáctkrát se coby trenér potkal Vlastimil Petržela s celkem Brna. Všechna utkání se odehrála v nejvyšší tuzemské lize. Sedmkrát dovedl svůj celek k výhře, pětkrát k remíze a pětkrát se musel před protivníkem sklonit.

Poprvé narazil Petržela na Zbrojovku v sezoně 1993/94, když byl trenérem Liberce a Slovan soupeře porazili 2:1. V odvetě na konci ročníku však vyhráli Moravané 1:0. Nejvyššího vítězství dosáhl v říjnu roku 2001, kdy soupeře deklasoval na jeho hřišti 3:0 – to byl koučem Bohemky. Dvakrát změřil s tímto soupeřem síly jako lodivod Sparty, v obou případech však skočilo utkání výhrou Brna. Naposled v lize narazil na Zbrojovku jako trenér Baníku v květnu roku 2016 a odvezl si z moravské metropole porážku 1:2.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. SFC Opava – 7 vítězství ve 13 zápasech

Vlastimil Petržela2.jpg

Opava bývala poměrně oblíbeným soupeřem Vlastimila Petržely. Ze 13 zápasů jen čtyřikrát jím vedený celek prohrál – ve dvou případech to byla Vlašim a ve dvou Bohemians. Osm utkání se odehrálo v nejvyšší soutěži, v šesti z nich byl koučem klokanů, s nimiž zaznamenal tři výhry. Jednou vedl proti Opavě v první lize Spartu a jednou Liberec. Dalších pět střetnutí se už uskutečnilo ve druhé lize, kde kromě Vlašimi vedl proti Opavě také Baník Ostrava, s nímž oba zápasy v ročníku 2016/17 vyhrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Torpedo Moskva – 7 vítězství v 10 zápasech

Vlastimil Petržela8.jpg

Fanoušci moskevského Torpeda na českého trenéra Vlastimila Petrželu zřejmě nevzpomínají moc dobře. Dokázal totiž na jejich celek většinou najít tu správnou taktiku a z deseti vzájemných soubojů jen z jednoho odcházel jako poražený, zato sedmkrát zvítězil a dvakrát remizoval. Petržela byl ve všech případech šéfem Zenitu Petrochrad.

Mužstva se potkala ve třech různých soutěžích – kromě šesti utkání v nejvyšší soutěži spolu sehrála po dvou zápasech Ligovém poháru a Ruském poháru. V prvním případě to bylo v semifinále, ve druhém ve čtvrtfinále, a pokaždé šel dál tým českého lodivoda. Nejvyšší výhru zaznamenal Zenit v ligovém střetnutí v září 2005, kdy vyhrál v Moskvě 4:0. Jedinou porážku musel Petržela se svými svěřenci překousnout v dubnu 2004, kdy prohrál 3:1.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Viktoria Žižkov – 10 vítězství v 19 zápasech

Vlastimil Petržela3.jpg

V dobách, kdy byl Žižkov ještě stálým účastníkem nejvyšší tuzemské soutěže, narážel Vlastimil Petržela na Viktorku pravidelně jako trenér konkurenčních Bohemians. Poprvé však změřil s pražským klubem síly v sezoně 1993/91 jako kouč Liberce, a uhrál remízu 0:0. V ročníku 1995/96 vedl proti Viktorii také Spartu a vyhrál 4:1.

Po návratu ze zahraničního angažmá už ale potkával tohoto soupeře pouze ve druhé lize. Nejdříve třikrát jako kouč Vlašimi, posléze jako lodivod Ostravy. Celkem vyválčil z 19 utkání deset výher, pět střetnutí skončilo remízou a čtyřikrát vyšel Petrželův tým bodově naprázdno. Naposled vedl mužstvo proti Žižkovu v dubnu roku 2017, kdy jeho Baník zvítězil v Praze 1:0.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud