Jiří Smejkal  Dříve se zkoušel prosadit v Kanadě, hrál taky za Záhřeb v KHL a poté z něj vyrostla opora Sparty. Uplynulý ročník čtyřiadvacetiletý útočník odehrál ve finské Tappaře a v základní části posbíral 26 (9+17) kanadských bodů. Svými výkony si vysloužil premiérovou pozvánku na mistrovství světa a v Rize dostal možná více prostoru, než sám čekal.  Foto: Profimedia.cz
 Michael Špaček  Čtyřiadvacetiletý útočník, jehož v roce 2015 draftoval Winnipeg, letošní ročník nastartoval ve finské Tappaře, odkud poté zamířil do Třince a tomu skvělými výkony pomohl k extraligovému titulu. Za reprezentaci letos odehrál 17 zápasů a posbíral v nich 13 bodů, jenže na světovém šampionátu v Rize nedostal takovou důvěru, jakou by si zasloužil. Do klíčové bitvy s Finy dokonce vůbec nezasáhl a českému týmu pak hodně chyběl. V příští sezoně bude hrát za švédskou Frölundu.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Radan Lenc  Hodně prostoru dostal v reprezentaci také Radan Lenc, jenž odehrál velmi dobrý extraligový ročník. Jeho formace s Matějem Stránským a Michaelem Špačkem měla na šampionátu v Rize patřit k hlavním českým zbraním, jenže už před úvodním duelem s Ruskem dostali všichni tři nečekané volno. Radan Lenc pak neměl moc prostoru a turnaj mu nevyšel. V příští sezoně bude devětadvacetiletý útočník hrát za Chabarovsk.  Foto: Profimedia.cz
 Jakub Flek  Mistrovství světa českému týmu nevyšlo. Kdo však na své výkony může být pyšný, to je Jakub Flek. Osmadvacetiletý útočník sice odehrál svůj premiérový vrcholový turnaj, nevynechal však jediný souboj a na turnaji patřil k nejlepším hráčům českému týmu. Za reprezentaci toho letos odehrál z českých hráčů nejvíc a v 19 zápasech útočník Karlových Varů nastřílel pět branek. Dvě z nich dal na šampionátu v Rize. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

„Oblíbenci" trenéra Pešána. 5 hráčů, kteří letos odehráli nejvíc zápasů v reprezentaci

Letošní hokejová sezona byla velmi dlouhá a náročná. Jejím vrcholem byl světový šampionát v Rize, který však českému týmu vůbec nevyšel. Přitom se od něj tolik čekalo.

Uplynulá reprezentační sezona byla premiérová, během níž stál na lavičce národního týmu trenér Filip Pešán. V průběhu ročníku se zdálo, že skládá dobrý tým a silné mužstvo odjelo i na šampionát do Rigy. Jenže tam se vše rozpadlo jako domeček z karet. Pešán přitom v tomto ročníku protočil v reprezentaci řadu hráčů a spousta z nich si v národním týmu odbyla premiéru. A kterým borcům nejvíc věřil? Kteří hráči si letos připsali nejvyšší počet startů? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

David Sklenička 

David Sklenička ČR 2 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 17 zápasů / 3 (0+3) body 

Čtyřiadvacetiletý bek, jenž se dříve marně zkoušel prosadit do kádru Montrealu, má za sebou povedenou sezonu ve finském Jokeritu. Svou klubovou formu si přenesl i do reprezentace a na světovém šampionátu v Rize patřil k nejlepším českým bekům. Žádný jiný obránce toho letos v národním týmu neodehrál tolik, co on. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jiří Smejkal  

Jiří Smejkal ČR.jpg

Bilance v sezoně: 17 zápasů / 5 (2+3) bodů 

Dříve se zkoušel prosadit v Kanadě, hrál taky za Záhřeb v KHL a poté z něj vyrostla opora Sparty. Uplynulý ročník čtyřiadvacetiletý útočník odehrál ve finské Tappaře a v základní části posbíral 26 (9+17) kanadských bodů. Svými výkony si vysloužil premiérovou pozvánku na mistrovství světa a v Rize dostal možná více prostoru, než sám čekal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michael Špaček 

Michael Špaček ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 17 zápasů / 13 (2+11) bodů 

Čtyřiadvacetiletý útočník, jehož v roce 2015 draftoval Winnipeg, letošní ročník nastartoval ve finské Tappaře, odkud poté zamířil do Třince a tomu skvělými výkony pomohl k extraligovému titulu. Za reprezentaci letos odehrál 17 zápasů a posbíral v nich 13 bodů, jenže na světovém šampionátu v Rize nedostal takovou důvěru, jakou by si zasloužil. Do klíčové bitvy s Finy dokonce vůbec nezasáhl a českému týmu pak hodně chyběl. V příští sezoně bude hrát za švédskou Frölundu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Radan Lenc 

Radan Lenc ČR.jpg

Bilance v sezoně: 18 zápasů / 8 (4+4) body 

Hodně prostoru dostal v reprezentaci také Radan Lenc, jenž odehrál velmi dobrý extraligový ročník v Liberci. Jeho formace s Matějem Stránským a Michaelem Špačkem měla na šampionátu v Rize patřit k hlavním českým zbraním, jenže už před úvodním duelem s Ruskem dostali všichni tři nečekané volno. Radan Lenc pak neměl moc prostoru a turnaj mu nevyšel. V příští sezoně bude devětadvacetiletý útočník hrát za Chabarovsk. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Flek 

Jakub Flek ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 19 zápasů / 7 (5+2) bodů 

Mistrovství světa českému týmu nevyšlo. Kdo však na své výkony může být pyšný, to je Jakub Flek. Osmadvacetiletý útočník sice odehrál svůj premiérový vrcholový turnaj, nevynechal však jediný souboj a na šampionátu patřil k nejlepším hráčům českému týmu. Za reprezentaci toho letos odehrál z českých hráčů nejvíc a v 19 zápasech útočník Karlových Varů nastřílel pět branek. Dvě z nich dal na šampionátu v Rize.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud