Michal Jordán  Třicetiletý bek, jenž do poslední chvíle bojoval o účast na mistrovství světa v Rize, je v KHL od roku 2016. Premiérový ročník odehrál v Kazani, odkud poté zamířil do Chabarovsku, ve kterém působí doteď. V dresu Amuru získal velmi silnou pozici, zařadil se mezi klíčové hráče týmu a v klubu se chystá už na svou pátou sezonu.  Foto: Profimedia.cz
 Dominik Mašín   Bývalý kapitán juniorské reprezentace několik let bojoval o místo v kádru Tampy Bay. Do NHL se ale nedostal, a tak před minulou sezonou odešel do Ruska. Pětadvacetiletý Dominik Mašín má za sebou premiérový ročník v Chabarovsku, během něhož posbíral jedenáct bodů. V Amuru bude pokračovat.  Foto: Profimedia.cz
 Radan Lenc  Rodák z Mladé Boleslavi má za sebou povedenou sezonu v Liberci, která ho vynesla až na mistrovství světa. Chvíli se dokonce spekulovalo o jeho možném odchodu do NHL, devětadvacetiletý útočník si ale nakonec plácl s Chabarovskem. Radan Lenc, jenž v uplynulé extraligové sezoně posbíral celkem 55 bodů, míří vstříc svému prvnímu zahraničnímu angažmá.  Foto: Profimedia.cz
 David Tomášek  Pátým českým hokejistou, který bude hrát za Chabarovsk, je David Tomášek. Pětadvacetiletý útočník, jenž už působil v zámoří a také ve Finsku, odehrál poslední rok ve Spartě, ve které patřil k ústředním postavám. V základní části posbíral 47 bodů, dalších pět jich přidal v play-off a řekl si tak o své premiérové angažmá v KHL. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Oblíbená destinace v KHL. Podívejte se, jak vypadá nová česká kolonie v Chabarovsku

Chabarovsk je klubem, ve kterém pravidelně působí početná skupinka českých hokejistů. Nic se na tom nezmění ani v příští sezoně.

Dres Amuru oblékne v následujícím ročníku hned pět českých hokejistů, přičemž tři z nich čeká premiéra v KHL. Kteří Češi budou za Chabarovsk hrát? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Patrik Bartošák 

Patrik Bartošák ČR 19.jpg

V uplynulé sezoně hájil branku Chabarovsku Marek Langhamer. Ten ale zamířil do finského Tampere, a tak za něj vedení Amuru muselo najít náhradu. Tou se stal účastník světového šampionátu z roku 2019 Patrik Bartošák, jenž má za sebou povedenou sezonu v Lahti. V KHL osmadvacetiletý gólman ještě nechytal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Jordán 

Michal Jordán ČR 20.jpg

Třicetiletý bek, jenž do poslední chvíle bojoval o účast na mistrovství světa v Rize, je v KHL od roku 2016. Premiérový ročník odehrál v Kazani, odkud poté zamířil do Chabarovsku, ve kterém působí doteď. V dresu Amuru získal velmi silnou pozici, zařadil se mezi klíčové hráče týmu a v klubu se chystá už na svou pátou sezonu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dominik Mašín 

Dominik Mašín KHL.jpg

Bývalý kapitán juniorské reprezentace několik let bojoval o místo v kádru Tampy Bay. Do NHL se ale nedostal, a tak před minulou sezonou odešel do Ruska. Pětadvacetiletý Dominik Mašín má za sebou premiérový ročník v Chabarovsku, během něhož posbíral jedenáct bodů. V Amuru bude pokračovat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Radan Lenc 

Radan Lenc Liberec.jpg

Rodák z Mladé Boleslavi má za sebou povedenou sezonu v Liberci, která ho vynesla až na mistrovství světa. Chvíli se dokonce spekulovalo o jeho možném odchodu do NHL, devětadvacetiletý útočník si ale nakonec plácl s Chabarovskem. Radan Lenc, jenž v uplynulé extraligové sezoně posbíral celkem 55 bodů, míří vstříc svému prvnímu zahraničnímu angažmá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Tomášek

David Tomášek Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pátým českým hokejistou, který bude hrát za Chabarovsk, je David Tomášek. Pětadvacetiletý útočník, jenž už působil v zámoří a také ve Finsku, odehrál poslední rok ve Spartě, ve které patřil k ústředním postavám. V základní části posbíral 47 bodů, dalších pět jich přidal v play-off a řekl si tak o své premiérové angažmá v KHL.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud