Oblíbená destinace českých fotbalistů. 3 hráči, kteří v zimě odešli z Fortuna ligy do Polska

Polská Ekstraklasa je pro české fotbalisty čím dál více atraktivnější soutěží. Svědčí o tom i letošní zima.

V Polsku už působí Jan Kliment, Michal Frydrych, Tomáš Pekhart nebo Jakub Jugas. V zimě do Polska odešli další tři ligoví fotbalisté a o další byl v zemi našich sousedů zájem. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Martin Doležel (Jablonec - Lubin) 

GetFile (99).jpg

V létě mu končila smlouva, v Jablonci byl dlouhých osm let, během nichž nastřílel řadu důležitých branek, a tak dostal svolení k odchodu. Martin Doležal opustil sever Čech a zamířil do polského Lubinu, se kterým podepsal smlouvu na dva a půl roku. Lubin, ve kterém působí i další český útočník Tomáš Zajíc, je v tabulce aktuálně patnáctý, sázka na Doležala se už ale klubu vyplácí. Jednatřicetiletý útočník, který je členem širšího kádru české reprezentace, dal ve třech zápasech už dva góly. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Matěj Hybš (Plzeň - Termalica) 

GetFile - 2022-02-25T233456.043.jpg

Termalica, kterou od zimy vedou čeští trenéři Látal s Kučerou, je na dně polské tabulky. Vedení klubu se ale nechce smířit se sestupem a v zimě přivedlo několik posil. Jendou z nich je i bývalý sparťanský obránce Matěj Hybš, od něhož se čekalo, že v Plzni nahradí Davida Limberského. Tento úkol ale nezvládl a ve Viktorce se příliš neprosadil. Zato v Polsku devětadvacetiletý bek nastupuje pravidelně. 

Foto: FC Viktoria Plzeň / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Tomáš Poznar (Zlín - Termalica) 

GetFile (100).jpg

Termalica v zimě nepřivedla jen Hybše, ale taky Tomáše Poznara. Ten dříve působil v Plzni nebo Baníku, nejdelší a nejúspěšnější část kariéry ale strávil ve Zlíně, který opouští coby lídr a kapitán. Třiatřicetiletý elitní kanonýr z Baťova města je sice zraněný, přesto míří vstříc svému prvnímu zahraničnímu angažmá. Obstojí? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Raków neuspěl 

GetFile - 2022-02-25T233640.171.jpg

Polské kluby loví v českých vodách hráče čím dál častěji. Doslova spadeno měl na Fortuna ligu Raków, který v zimě lákal hned kvarteto českých fotbalistů. Jedním z nich byl kanonýr Slovácka Václav Jurečka (na snímku), ale třeba taky Matěj Pulkrab ze Sparty. Raków se zajímal rovněž o Daniela Filu s Davidem Juráskem z Mladé Boleslavi, oba ale nakonec skončili ve Slavii. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud