Patrik Hamrla  Stejně jako Málek prošel v roce 2021 draftem NHL, ve kterém na něj ve třetím kole ukázala Carolina. Devatenáctiletý Patrik Hamrla, jenž má na kontě několik startů za extraligové Karlovy Vary, působil poslední dva roky v Kanadě. Chytal za Rimouski Océanic v QMJHL, ve které předváděl velmi dobré výkony. V dalším ročníku bude působit v Tampere.
 Ondřej Bizoň  Dalším českým gólmanem ve finském Ilvesu je Ondřej Bizoň. Devatenáctiletý rodák z Brna, jenž působil v Kometě, odešel na sever Evropy už v roce 2020. V Ilvesu prošel mládežnickými týmy, do nejvyšší soutěže ale ještě nezasáhl.
 Marek Langhamer  Barvy celku z Tampere dříve hájili i další čeští gólmani. Ještě v uplynulé sezoně byl jedničkou klubu Marek Langhamer, jenž je aktuálně s českou reprezentací na mistrovství světa. V příští sezoně bude chytat za švédský Oskarshamn.
 Lukáš Dostál  Za Ilves dříve chytal taky Lukáš Dostál, jenž na sever Evropy odešel v ročníku 2018/19 z brněnské Komety. Ve Finsku si udělal skvělé jméno a stal se dokonce nejlepším brankářem soutěže. Z Tampere se odrazil vstříc NHL, ve kterém letos odchytal 19 duelů za Anaheim.
5
Fotogalerie

Oblíbená destinace. 5 českých brankářů, kteří spojili kariéru s finským Ilvesem

Finská hokejová škola je výjimečná. Ta brankářská jakbysmet. V Ilvesu ale dávají přednost českým gólmanům.

Finský Ilves, který sídlí v Tampere, je pro české fanoušky hodně zajímavý. Chytalo za něj několik českých gólmanů, kteří si v klubu udělali skvělé jméno. Další se mezi ně možná brzy zařadí. Jména pěti českých brankářů, kteří s Ilvesem spojili svou kariéru, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Málek

profimedia-0690086368.jpg

Rodák z Kroměříže, jehož v roce 2021 draftovalo New Jersey, si nikdy nezachytal v extralize. Jednadvacetiletý Jakub Málek hokejově vyrostl ve Vsetíně a před rokem odešel do Ilvesu. V základní části finské soutěže zasáhl do 22 duelů a další tři starty přidal v play-off. V příštím ročníku se bude rvát o post jedničky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Patrik Hamrla

Patrik Hamrla Carolina.jpg

Stejně jako Málek prošel v roce 2021 draftem NHL, ve kterém na něj ve třetím kole ukázala Carolina. Devatenáctiletý Patrik Hamrla, jenž má na kontě několik startů za extraligové Karlovy Vary, působil poslední dva roky v Kanadě. Chytal za Rimouski Océanic v QMJHL, ve které předváděl velmi dobré výkony. V dalším ročníku bude působit v Tampere.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ondřej Bizoň

Untitled 1.jpg

Dalším českým gólmanem ve finském Ilvesu je Ondřej Bizoň. Devatenáctiletý rodák z Brna, jenž působil v Kometě, odešel na sever Evropy už v roce 2020. V Ilvesu prošel mládežnickými týmy, do nejvyšší soutěže ale ještě nezasáhl.

Foto: HC Kometa Brno

Pokračování 5 / 6

Marek Langhamer

Marek Langhamer ČR.jpg

Barvy celku z Tampere dříve hájili i další čeští gólmani. Ještě v uplynulé sezoně byl jedničkou klubu Marek Langhamer, jenž je aktuálně s českou reprezentací na mistrovství světa. V příští sezoně bude chytat za švédský Oskarshamn.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lukáš Dostál

Lukáš Dostál Anaheim.jpg

Za Ilves dříve chytal taky Lukáš Dostál, jenž na sever Evropy odešel v ročníku 2018/19 z brněnské Komety. Ve Finsku si udělal skvělé jméno a stal se dokonce nejlepším brankářem soutěže. Z Tampere se odrazil vstříc NHL, ve kterém letos odchytal 19 duelů za Anaheim.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud