Objevil je trenér Holoubek, teď míří na šampionát. 3 hráči, jejichž pohádka bude pokračovat i na EURU

Trenér Jaroslav Šilhavý odtajnil seznam hráčů, které bere na evropský šampionát. Do českého týmu se sice nedostal Bořek Dočkal, na turnaj ale pojede několik hráčů, kteří v národním týmu debutovali teprve nedávno.

Česká nominace na EURO je venku. Nechybí v ní stálice jako Tomáš Vaclík, Tomáš Souček nebo Patrik Schick, na evropský šampionát ale pojedou i tři hráči, kteří v národním týmu debutovali v podzimním duelu proti Skotsku. Tedy v utkání, do něhož kvůli koronavirové situaci zasáhl zcela nový tým, který měl na starost trenér David Holoubek. O kom je řeč? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Aleš Mandous 

Aleš Mandous Olomouc Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V duelu se Skotskem se postavil do brány, a přestože dostal dva góly, předvedl dobrý výkon. Spoleh je na něj i v Olomouci, ve které si devětadvacetiletý Aleš Mandous vybudoval silnou pozici. Nahlas se o něm hovoří ve spojení se Slavií, ve které by mohl nahradit Ondřeje Koláře. Toho zastoupil i v nominaci na EURO, ze které se slávistický gólman omluvil. Mandous, který velmi dobře hraje i s míčem u nohy, dostal přednost před Tomášem Koubkem i Filipem Ngyuenem. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Tomáš Holeš 

Tomáš Holeš Slavia.jpg

Proti Skotsku si svůj premiérový start v reprezentaci připsal i Tomáš Holeš, jenž pak v následném duelu s Kyprem vstřelil i svůj první reprezentační gól. V průběhu této sezony neuvěřitelně vyzrál, stal se oporou Slavie, blýskl se gólem proti Arsenalu a zabydlel se taky v sestavě národního týmu. V duelech s Belgií i Walesem nastoupil v základní sestavě a v té by se defenzivní štít sešívaných mohl objevit i na EURU. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jakub Pešek 

jakub Pešek ČR 2.jpg

Plánoval svatbu, tu ale musí odložit. Jakubu Peškovi se totiž mění život a jsou před ním velké výzvy. Nejen, že se spekuluje o jeho návratu na Letnou, ale stále ještě liberecký záložník, který odehrál velmi dobrou sezonu, míří i na EURO. Za národní tým přitom sedmadvacetiletý rychlík odehrál jediný zápas - právě proti Skotsku, v němž se uvedl i jedním gólem. Byl také v nominaci na kvalifikační start o postup na mistrovství světa, proti Estonsku, Belgii ani Walesu se ale do hry nedostal.  

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud