Objev z Burundi i bývalý ligový kanonýr. Podívejte se na 8 nejlepších střelců druhé ligy

K zimnímu spánku neulehla jen elitní tuzemská fotbalová soutěž, ale taky Fortuna národní liga. I ta nabídla zajímavou podívanou.

Druholigový podzim nabídl šestnáct napínavých kol. V čele je Příbram, kterou stíhá Vyškov s Líšní či Varnsdorfem. A jak vypadá pořadí nejlepších kanonýrů? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Šestigóloví střelci 

profimedia-0652272521 (1).jpg

Hned čtyři hráči dali během podzimu šest branek. Do této společnosti se zařadil pětadvacetiletý obránce Ondřej Vintr z Vyškova i o pět let starší prostějovský záložník Jan Koudelka. Šest gólů mají na kontě také útočníci David Surmaj (na snímku) z Příbrami a Bojan Dordič z Varnsdorfu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lukáš Matějka (Dukla) - 7 gólů 

profimedia-0693216545.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník patří Plzni, v kádru úřadujícího ligového šampiona se ale dosud neprosadil. Za Viktorku si v lize připsal jen osm startů, loni hostoval v Pardubicích a od léta je v Dukle. Na Julisce se mu zatím daří, během podzimu se Lukáš Matějka trefil sedmkrát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Bienvenue Kanakiman (Vyškov) - 9 gólů

Druhá liga má hned tři devítigólové střelce. Jedním z nich je dvaadvacetiletý vyškovský útočník Bienvenue Kanakiman, jenž do Česka přišel na začátku roku 2019. Poté hostoval v Rakousku, Číně nebo USA, teď ale forvard z Burundi patří k ozdobám druhé ligy. 

Pokračování 5 / 6

Jan Suchan (Vlašim) - 9 gólů

profimedia-0693838553.jpg

Devět branek má na kontě i Jan Suchan. Šestadvacetiletý záložník hrával ligu za Příbram, Teplice i Karvinou, marně se pokoušel prosadit taky v Plzni, a teď je ve Vlašimi. K devíti trefám letos přidal i pět nahrávek, další dva góly dal v MOL Cupu. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Tomáš Wágner (Příbram) - 9 gólů

Třetím devítigólovým kanonýrem (přitom odehrál jen deset zápasů) je Tomáš Wágner, jenž si dříve v Plzni zahrál i Ligu mistrů. Působil taky v Karviné, Jablonci, Mladé Boleslavi nebo Zlíně a v nejvyšší české soutěži nasázel 74 branek. Vyzkoušel si rovněž angažmá na Kypru a v Rumunsku, v únoru se však vrátil do Příbrami, se kterou aktuálně kraluje druholigové tabulce.  

Doporučujeme

Články odjinud