Lukáš Sedlák (Čeljabinsk)  Devětadvacetiletý forvard má za sebou třetí rok v Čeljabinsku, který pro něj byl z bodového hlediska nejlepší. Lukáš Sedlák dal v základní části 18 branek, ke kterým přidal 25 asistencí a stal se sedmým nejproduktivnějším hráčem základní části. Devětadvacetiletý účastník letošní olympiády byl hodně vidět taky v play-off.
 Lukáš Klok (Nižněkamsk)  Bývalý bek Vítkovic byl poslední dva roky ve Finsku. V létě se odhodlal ke změně a zamířil do Nižněkamsku, ve kterém odehrál parádní ročník. Lukáš Klok dal pět branek, přidal 26 asistencí a stal se pátým nejproduktivnějším bekem celé soutěže. Velmi dobře mu vyšla i únorová olympiáda a stavitelé národního týmu s ním počítali taky pro blížící se světový šampionát. Šestadvacetiletý bek se však zranil a národnímu týmu nepomůže. O svou budoucnost by se ale neměl bát. Vyzkouší NHL?
 Tomáš Hyka (Čeljabinsk)  Taky Tomáš Hyka, stejně jako Lukáš Sedlák, má za sebou třetí rok v Čeljabinsku, ve kterém patřil k oporám. Devětadvacetiletý útočník, jenž startoval i na olympijských hrách, posbíral 35 bodů v základní části a hodně produktivní byl i v play-off, v němž dal pět branek a přidal sedm asistencí. O nabídky by bývalý forvard Mladé Boleslavi nebo Las Vegas neměl mít nouzi. 
 Libor Šulák (Vladivostok)  Další z účastníků olympijských her se v létě vrátil po dvou letech z Finska do KHL a posílil Vladivostok. Sezona mu vyšla, dal osm gólů, připsal si 18 asistencí a se svými výkony mohl být spokojen. Vladivostok však neprošel do vyřazovacích bojů a osmadvacetiletý Libor Šulák si prodloužil sezonu ve švédském Örebro. Kde bude hrát v příštím ročníku?  
5
Fotogalerie

O nabídky nebudou mít nouzi. 5 českých hokejistů, kteří zářili v letošní sezoně KHL

Ruská KHL se vždy chtěla vyrovnat slavné NHL. Teď už je ale jisté, že soutěž své velkolepé plány nikdy nenaplní.

V KHL se hraje finále mezi Magnitogorskem a moskevským CSKA, ovšem co se soutěží bude dál, to vzhledem ke konfliktu na Ukrajině nikdo neví. Dá se však čekat, že ligu opustí zahraniční hvězdy včetně českých hokejistů. Kteří z nich byli letos nejvíc vidět a o zajímavé nabídky by neměli mít nouzi? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Roman Will (Čeljabinsk) 

profimedia-0682079109.jpg

Taky v letošním ročníku KHL se ve velmi dobrém světle ukázali čeští gólmani. Mezi stálicemi byl Šimon Hrubec, jenž loni celou soutěž s Omskem vyhrál, ale ještě o chlup lepší čísla měl Roman Will, který dovedl svůj Čeljabinsk až do semifinále. Devětadvacetiletý gólman, jenž nakoukl i do NHL, působil před odchodem do Ruska v Švédsku. Kde bude pokračovat? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Lukáš Sedlák (Čeljabinsk)

profimedia-0682079946.jpg

Devětadvacetiletý forvard má za sebou třetí rok v Čeljabinsku, který pro něj byl z bodového hlediska nejlepší. Lukáš Sedlák dal v základní části 18 branek, ke kterým přidal 25 asistencí a stal se sedmým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Devětadvacetiletý účastník letošní olympiády byl hodně vidět taky v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Klok (Nižněkamsk)

profimedia-0638072030.jpg

Bývalý bek Vítkovic byl poslední dva roky ve Finsku. V létě se odhodlal ke změně a zamířil do Nižněkamsku, ve kterém odehrál parádní ročník. Lukáš Klok dal pět branek, přidal 26 asistencí a stal se pátým nejproduktivnějším bekem celé soutěže. Velmi dobře mu vyšla i únorová olympiáda a stavitelé národního týmu s ním počítali taky pro blížící se světový šampionát. Šestadvacetiletý bek se však zranil a národnímu týmu nepomůže. O svou budoucnost by se ale neměl bát. Vyzkouší NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Hyka (Čeljabinsk)

profimedia-0671431565.jpg

Taky Tomáš Hyka, stejně jako Lukáš Sedlák, má za sebou třetí rok v Čeljabinsku, ve kterém patřil k oporám. Devětadvacetiletý útočník, jenž startoval i na olympijských hrách, posbíral 35 bodů v základní části a hodně produktivní byl i v play-off, v němž dal pět branek a přidal sedm asistencí. O nabídky by bývalý forvard Mladé Boleslavi nebo Las Vegas neměl mít nouzi. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Libor Šulák (Vladivostok)

profimedia-0652427424.jpg

Další z účastníků olympijských her se v létě vrátil po dvou letech z Finska do KHL a posílil Vladivostok. Sezona mu vyšla, dal osm gólů, připsal si 18 asistencí a se svými výkony mohl být spokojen. Vladivostok však neprošel do vyřazovacích bojů a osmadvacetiletý Libor Šulák si prodloužil sezonu ve švédském Örebro. Kde bude hrát v příštím ročníku?  

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud