O kom se mluví. Podívejte se, kteří brankáři by mohli posílit hokejovou Spartu

Sparta má jednu z nejkvalitnějších extraligových brankářských dvojic. Jenže duo Matěj Machovský a Jakub Sedláček dohromady v šesti zápasech dostalo už 18 branek, což je hodně. Jak tento problém pražský klub vyřeší?

Matěj Machovský loni po návratu ze zámoří patřil k nejlepším extraligovým gólmanům. Jakub Sedláček byl zase spolehlivou dvojkou. Sparta přesto zřejmě uvažuje, že přivede dalšího kvalitního brankáře. Jména tří mužů v maskách, o kterých se mluví, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Denis Godla

Denis Godla MS 19.jpg

Hrdina slovenského týmu z mistrovství světa dvacítek z roku 2015 poslední čtyři roky chytal ve Finsku. Loňskou sezonu působil v KalPě a podával velmi dobré výkony, které ho vynesly až na domácí světový šampionát. V Košicích si čtyřiadvacetiletý Denis Godla připsal dva starty, na nové angažmá ale čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michal Neuvirth

Michal Neuvirth Sparta 19 Pavel Mazac  CNC  Profimedia.jpg

O jeho návratu do Sparty se spekulovalo už v létě, Michal Neuvirth se ale nakonec zapojil do kempu Toronta, ve kterém chce zabojovat ještě o jednu šanci v NHL. Na začátku jej sice přibrzdilo zranění, jednatřicetiletý gólman už se ale zapojil do akce a připsal si první start za Maple Leafs. Pokud uspěje, tak získá smlouvu v NHL, v opačném případě by ale mohl být volný pro Spartu.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Alexander Salák

Alexander Salák Jaroslavl.jpg

Účastník olympijských her v roce 2014 naposledy působil v Jaroslavli, v létě ale KHL po šesti letech opustil a momentálně je bez angažmá. Dvaatřicetiletý Alexander Salák sice trénuje s Kladnem, čeká však i na další nabídky. Třeba na tu ze Sparty?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud