Jan Kopic (Viktoria Plzeň)  Jednatřicetiletý záložník Jan Kopic je v Plzni už sedmou sezonu. Ve velké formě zvládl ročník 2017/18, v němž přispěl k mistrovskému titulu šesti góly a 11 nahrávkami. V sezoně 2019/20 dal ještě o branku víc, ale v té minulé se vážně zranil a byl čtyři měsíce mimo hru. V aktuálním ročníku se v lize dostal na hřiště osmkrát a jen jednou nebyl v základní sestavě. al dva góly a zaznamenal jednu asistenci. V Plzni má podepsaný kontrakt do konce sezony. Profimedia.cz

Jan Kopic (Viktoria Plzeň)
Jednatřicetiletý záložník Jan Kopic je v Plzni už sedmou sezonu. Ve velké formě zvládl ročník 2017/18, v němž přispěl k mistrovskému titulu šesti góly a 11 nahrávkami. V sezoně 2019/20 dal ještě o branku víc, ale v té minulé se vážně zranil a byl čtyři měsíce mimo hru. V aktuálním ročníku se v lize dostal na hřiště osmkrát a jen jednou nebyl v základní sestavě. al dva góly a zaznamenal jednu asistenci. V Plzni má podepsaný kontrakt do konce sezony. Profimedia.cz

Numero pro vyvolené. 4 nejlepší fotbalisté, kteří nosí v české lize na dresu číslo 10

Jestliže existuje ve fotbalovém světě nějaké exkluzivní číslo, pak je to desítka. Hrávaly s ní největší hvězdy tohoto sportu a jen tak někdo ji na zádech nosit nemůže.

Běhával s ní po hřišti Pelé, Eusebio, Diego Maradona či Michel Platini. Řeč je o číslici 10 na jejich dresech. Také v současnosti nosí toto numero na klubové scéně řada excelentních fotbalistů.

I v české lize najdeme borce, kteří nedělají tomuto číslu hanbu. Nepatří mezi ně Bořek Dočkal ze Sparty, který to po víkendovém utkání v Ostravě pořádně schytal od fanoušků i fotbalových komentátorů. Čtyři (momentálně) nejlepší najdete v následujících kapitolách. Nehledejte tam ale hráče Baníku Ostrava, protože to je jediný klub, který v aktuálním ročníku nemá na soupisce desítku.

Pokračování 2 / 5

Jan Kopic (Viktoria Plzeň)

Jan Kopic1.jpg

Jednatřicetiletý záložník Jan Kopic je v Plzni už sedmou sezonu. Ve velké formě zvládl ročník 2017/18, v němž přispěl k mistrovskému titulu šesti góly a 11 nahrávkami. V sezoně 2019/20 dal ještě o branku víc, ale v té minulé se vážně zranil a byl čtyři měsíce mimo hru. V aktuálním ročníku se v lize dostal na hřiště osmkrát a jen jednou nebyl v základní sestavě. al dva góly a zaznamenal jednu asistenci. V Plzni má podepsaný kontrakt do konce sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Tomáš Čvančara (FK Jablonec)

Tomáš Čvančara.jpg

V dorosteneckém věku hrával Tomáš Čvančara ve Slavii, v roce 2018 ale nabral směr na sever a stal se hráčem Jablonce. V průběhu minulém ročníku byl vyexpedován na hostování do Opavy a v aktuální sezoně už je jednadvacetiletý útočník jabloneckým tahounem. Se čtyřmi góly na kontě se postaral o více než třetinu nastřílených branek mužstva v dosavadních třinácti kolech. A to ještě ve třech zápasech na hřišti chyběl. Cena vysokého mladého forvarda jde utěšeně nahoru a jeho jméno možná budeme slýchat stále častěji.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jiří Skalák (Mladá Boleslav)

Jiří Skalák-Mladá Boleslav.jpg

Talentovaný útočník Jiří Skalák to měl ve Spartě těžké. Na Letné byli v době, kdy tam bojoval coby mladý talent o místo v sestavě, Kweuke, Kadlec, Přikryl, Balaj, a přišli ještě Lafata a Bednář. Po úspěšném Euru zamířil do Ružomberku, pak se ale vrátil do Prahy. Objevil se v sedmi ligových kolech, čtyřikrát dostal coby střídající hráč šanci i v Evropské lize. Potom odešel na hostování do Slovácka, kde dostával zpočátku hodně šancí. Gól ale nedal a v posledních zápasech spíše vysedával na lavičce.

Sezonu 2013/14 začal znovu ve Spartě, ale naskočil jen do tří zápasů jako střídající hráč a odešel na hostování do Brna, kde pravidelně hrál v základní sestavě. V červnu roku 2014 se upsal Mladé Boleslavi, odkud v létě roku 2016 odešel do anglického Brightonu, kde však prakticky nenastupoval. Od ročníku 2018/19 byl hráčem Millwallu. Letos v únoru se vrátil do vlasti, upsal se do roku 2022 Mladé Boleslavi a dokazuje, že je stále velmi kvalitním fotbalistou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Pavel Moulis (FK Teplice)

Pavel Moulis.jpg

Nenápadný, ale spolehlivý. Tak by mohla znít charakteristika třicetiletého Pavla Moulise. Už čtvrtým rokem patří k oporám Teplic a vypadá to, že na severu Čech se fotbalově našel. Zvlášť v minulém ročníku hrál ve velké pohodě a patřil mezi nejtvořivější záložníky v lize. V aktuální sezoně už to tak slavné není, protože severočeskému celku se absolutně nedaří. Na kontě má sedm nahrávek do gólových šancí, z nichž však jeho spoluhráči nevytěžili ani jednu branku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud