Nový Sima nebo Olayinka? 4 Afričané z béčka Slavie, kteří jednou mohou zářit

Slavia má skvěle poskládaný kádr. V týmu trenéra Jindřicha Trpišovského je pořádný přetlak, další zásoba talentů je navíc „ukrytá“ v sešívané rezervě. Ve slávistickém B týmu působí i několik talentovaných cizinců.

Cizinci v posledních letech patří k oporám Slavie. Platí to i pro fotbalisty z Afriky. Před časem v Edenu zazářil Abdallah Sima, několik let patřil k oporám sešívané party Peter Olayinka. Současným lídrem defenzivy je zase Igoh Ogbu, u něhož je téměř jisté, že se v létě vydá vstříc dalšímu zajímavému angažmá.

Několik zajímavých afrických fotbalistů však působí i ve slávistickém B týmu. Jména čtyř z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Pregnon Bahi (Pobřeží slonoviny)

Bez názvu.jpg

Ofenzivní záložník přišel do Slavie z Académie Football Chérif z Pobřeží slonoviny. V Edenu uspěl na zkoušce a v září podepsal smlouvu do června roku 2028.  „I pro jeho introvertnější povahu předpokládáme, že adaptace na naše prostředí může u Bahiho trvat déle. V každém případě má potenciál být pro Slavii velkým přínosem,“ uvedl na jeho adresu pro klubový web generální ředitel Slavie Martin Říha.

Foto: Slavia.cz

Pokračování 3 / 5

Boris Koffi (Pobřeží slonoviny)

Stejně jako Bahi se Slavií podepsal smlouvu až do léta roku 2028. Taky v jeho případě generální ředitel Říha prohlásil, že se jedná o hráče s velkým potenciálem. Jedná se o osmnáctiletého defenzivněji laděného středního záložníka s velkým akčním rádiem a lídrovskými předpoklady, do Edenu přišel z FC Ivoire z Pobřeží slonoviny. V ČFL si na podzim připsal dva starty.

Pokračování 4 / 5

Babacar Sy (Senegal)

Babacar Sy teplice.jpg

Třiadvacetiletého útočníka Slavia získala loni v zimě poté, co ji zaujal v druholigovém Táborsku. Babacar Sy obratem putoval na hostování do Teplic, za které na jaře odehrál deset zápasů a dal jeden gól. Na podzim hrál za slávistické béčko, ve 12 duelech vstřelil dvě branky a přidal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Ogungbayi Boluwatife (Nigérie)

Ogungbayi Boluwatife.jpg

Ogungbayi Boluwatife už se na podzim ve slávistickém áčku objevil. Nezaujal jen svou image, ale i výkony. Dostal šanci v lize i v pohárech, povedla se mu i zimní příprava Slavie. Devatenáctiletý nigerijský talent dostal v Edenu přezdívku Bolek a bojuje o místo v prvním týmu trenéra Trpišovského. Na podzim vypomáhal i béčku, za které dal šest branek.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud