Nový „sešívaný“ objev. Podívejte se, kterými kluby prošel Matěj Jurásek

Nový „sešívaný“ objev. Podívejte se, kterými kluby prošel Matěj Jurásek

Nový „sešívaný“ objev. Podívejte se, kterými kluby prošel Matěj Jurásek

Fortuna liga během podzimu „objevila“ několik nových talentů. Jedním z nich je devatenáctiletý Matěj Jurásek ze Slavie.

Talentovaný Matěj Jurásek se v létě udržel v sešívaném kádru a na podzim patřil k důležitým hráčům slávistické sestavy. Kde všude už mladý ofenzivní fotbalista působil a co všechno má ve svém věku za sebou? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Karviná

Matěj Jurásek Karviná Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jurásek je odchovancem karvinského fotbalu. Ve slezském klubu prošel mládeží a v sezoně 2021/22 naskočil za tehdy ještě prvoligový klub k sedmi duelům Fortuna ligy. Karviné už ale v té době nepatřil a v klubu byl jen na hostování. Za svůj mateřský klub tehdy odehrál celkem 137 minut, ani jednou však nebodoval.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Slavia

Matěj Jurásek Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Z Karviné Jurásek odešel do Slavie, která jej pak do mateřského celku poslala na hostování. Ve svém současném klubu si v sezoně 2020/21 odbyl i ligovou premiéru a ve dvou zápasech odehrál celkově 72 minut. Debutoval v Opavě, kde Slavia vyhrála 6:0. Potom nastoupil dokonce v základní sestavě proti Brnu.

V letošní sezoně už se ve slávistickém kádru udržel. Nastupoval v pohárech a šest startů přidal i v české lize. V závěrečném kole s Baníkem dal i své první dva ligové góly, na kontě už má i dvě nahrávky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Vlašim

profimedia-0693838583.jpg

Slavia Juráska poslala hostovat i do Vlašimi. Talentovaný fotbalista hrál za Vlašim i v minulém ročníku, kdy s týmem došel až do baráže o postup do Fortuna ligy, ve které se svými spoluhráči nestačil na Teplice. Na jaře dal ve druhé lize dva góly a přidal čtyři nahrávky.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud