Nový ligový objev. Podívejte se, kolik stojí jablonecký útočník Tomáš Čvančara

Ve fotbalové Fortuna lize na sebe výrazně upozorňuje další talent. Tomáš Čvančara z Jablonce si říká o přestup do některého z elitních ligových klubů.

Jednadvacetiletý Čvančara prošel mládeží Slavie, v roce 2018 ale odešel do Jablonce. Byl taky v italském Empoli, zahrál si i za Vyšehrad a uplynulé jaro působil v Opavě.

Letos se 190 centimetrů vysoký útočník dere do jablonecké sestavy. Za tým ze severu Čech si v tomto ročníku připsal deset ligových startů a na kontě má už čtyři góly. Další tři trefy přidal ve skupině Konferenční ligy proti dánskému celku Randers a v úterý zařídil svým gólem bod české reprezentační jednadvacítce ve Slovinsku.

Není divu, že okolo Čvančary začíná být pořádně rušno, což mladý forvard vnímá. „Cítím se dobře, mohla by to být zlomová sezona, ale nechci někam za každou cenu chvátat,“ řekl v rozhovoru pro iSport Premium.

Vydá se zkusit štěstí do zahraničí? Vrátí se do Edenu? Nebo po něm sáhne třeba Sparta? Uvidíme, každopádně pro případné zájemce nebude levný – podle portálu transfermarkt.de stojí 400 tisíc eur.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud