Olympia Radotín Z Bohemky Bassey odešel do Radotína, tedy do týmu, který působí ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži ČFL. A ročník 2018/19 mu vyšel náramně. Na první branku sice čekal pět zápasů, zato se však blýskl hattrickem proti Domažlicím. Tři góly dal taky v závěru soutěže Štěchovicím a Písku a sezonu končil s 24 brankami v 33 duelech. Foto: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia
 Ústí nad Labem Bassey upoutal pozornost klubů z vyšších soutěží a bylo jasné, že po povedené sezoně v ČFL odejde jinam. Šanci mu dali v Ústí nad Labem, za které odehrál ročník 2019/20. První gól ve druhé nejvyšší soutěži vstřelil hned ve svém druhém startu proti Prostějovu a v průběhu zbytku ročníku se pak trefil ještě čtyřikrát. Další dva góly přidal v MOL Cupu, ve kterém pomohl svému týmu k výhře 10:0 nad Brandýsem. Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
 Dynamo České Budějovice Před rokem se Bassey dočkal dalšího posunu a zamířil do prvoligových Českých Budějovic. V Dynamu nastartoval uplynulý ročník, ovšem během šesti podzimních startů nedostal moc prostoru a gólově se neprosadil ani jednou. V zimě proto odešel na hostování jinam. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
 FC Sellier & Bellot Vlašim Uplynulé jaro Bassey působil na hostování v druholigové Vlašimi a opět nazul střelecké kopačky. Ve 14 duelech, do kterých zasáhl, dal čtyři góly a řekl si o návrat na ligovou scénu. V letošním ročníku už má místo v základní sestavě Českých Budějovic a na kontě má i první dvě ligové branky, které dal v zápasech s Baníkem a Olomoucí. Na jakou metu se nakonec dostane? Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Nový ligový objev. 5 českých klubů, kterými prošel útočník Fortune Bassey z Nigérie

Fotbalová Fortuna liga objevila dalšího talentovaného zahraničního fotbalistu. V úvodu sezony na sebe výrazně upoutal pozornost Fortune Bassey z Českých Budějovic.

Dvaadvacetiletý Bassey pochází z Nigérie. Tedy ze stejné země, jako Peter Olayinka či Ubong Ekpai, kteří patří Slavii. Bassey, jenž v současném ročníku patří ke klíčovým hráčům Českých Budějovic, za které dal letos své první dvě ligové branky, je v České republice od roku 2018 a za tu dobu prošel už pěti kluby. Kterými? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Bohemians 1905

Fortune Bassey Ústí Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Bassey pochází z Nigérie, kde taky začínal s fotbalem. V únoru roku 2018 ale rodnou zemi opustil a z týmu Eagle Wings zamířil do Bohemians 1905. Do prvního týmu klokanů se ale nedostal a před sezonou 2018/19 zamířil jinam.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Olympia Radotín

Fortune Bassey Radotín Václav Šlauf MAFRA Profimedia.jpg

Z Bohemky Bassey odešel do Radotína. Tedy do týmu, který působí ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži ČFL. A ročník 2018/19 mu vyšel náramně. Na první branku sice čekal pět zápasů, zato se však blýskl hattrickem proti Domažlicím. Tři góly dal taky v závěru soutěže Štěchovicím a Písku a sezonu končil s 24 brankami v 33 duelech.

Foto: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ústí nad Labem

Fortune Bassey Ústí 3 Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Bassey upoutal pozornost klubů z vyšších soutěží a bylo jasné, že po povedené sezoně v ČFL odejde jinam. Šanci mu dali v Ústí nad Labem, za které odehrál ročník 2019/20. První gól ve druhé nejvyšší soutěži vstřelil hned ve svém druhém startu proti Prostějovu a pak se trefil ještě čtyřikrát. Další dva góly přidal v MOL Cupu, ve kterém pomohl svému týmu k výhře 10:0 nad Brandýsem.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Dynamo České Budějovice

Fortune Bassey Dynamo Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Před rokem se Bassey dočkal dalšího posunu a zamířil do prvoligových Českých Budějovic. V Dynamu nastartoval uplynulý ročník, ovšem během šesti podzimních startů nedostal moc prostoru a gólově se neprosadil ani jednou. V zimě proto odešel na hostování jinam.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

FC Sellier & Bellot Vlašim 

Fortune Bassey Ústí 2 Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Uplynulé jaro Bassey působil na hostování v druholigové Vlašimi a opět nazul střelecké kopačky. Ve 14 duelech, do kterých zasáhl, dal čtyři góly a řekl si o návrat na ligovou scénu. V letošním ročníku už má místo v základní sestavě Českých Budějovic a na kontě má i první dvě ligové branky, které dal v zápasech s Baníkem a Olomoucí. Na jakou metu se nakonec dostane?

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud