Nový Kozáčik či Krmenčík. 5 mladíků, kteří se zapojili do přípravy mistrovské Plzně

Mistrovská Viktorka zahájila přípravu na novou sezonu, ve které se potřetí v historii představí v Lize mistrů. Proto je aktivní na přestupovém trhu, zároveň ale dává šanci svým mladíkům.

Viktorka už přivedla Ubonga Ekpaie, Luďka Pernicu či Romana Procházku. Tím však posilování mistrovského týmu zřejmě nekončí, Plzeň však zároveň vyzkouší pět mladíků ze své základny, kteří by se v budoucnu mohli stát tahouny západočeské družiny. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Dominik Sváček

Dominik Sváček  Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Brankářskou jedničkou by měl zůstat Matúš Kozáčik a na svou šanci bude čekat i Aleš Hruška. S Petrem Bolkem už ve Viktorce nepočítají, a tak více prostoru dostanou i mladíci. Jedním z nich je jednadvacetiletý Dominik Sváček, který v sezoně 2016/17 v lize odchytal 28 minut. Dostane letos další šanci?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jakub Šiman

Jakub Šiman Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Brankářskou trojkou Viktorky by se mohl stát i Jakub Šiman. Třiadvacetiletý gólman hostoval v Sokolově a loni chytal v Domažlicích. Kde bude působit v příštím ročníku?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Filip Čihák

PlzeňL.jpg

190 centimetrů a 80 kilogramů. Takové jsou míry Filipa Čiháka, kterému v červenci bude 18 let. Obrana Viktorky stárne, a tak dochází k postupné obměně. O místo v sestavě se bude rvát Luděk Pernica, šanci by však mohl dostat i Čihák, který se v závěrečném kole na půdě Dukly objevil poprvé mezi plzeňskými náhradníky.

Pokračování 5 / 6

Pavel Šulc

PlzeňL.jpg

Stejně jako stárne Plzeňská obrana, tak je třeba udělat změny i v záložní řadě. Viktorka už přivedla několik posil, minimálně v přípravě však dostane prostor také Pavel Šulc. Plzeňskému dorostenci je teprve 17 let a v budoucnu o něm ještě uslyšíme.

Pokračování 6 / 6

Ondřej Štursa

Ondřej Štursa 2.jpg

V dorosteneckém věku hrál za Sokolov. Stejně jako další plzeňský útočník Michael Krmenčík. Právě jeho roli by jednou ve Viktorce mohl mít. Sedmnáctiletý forvard Ondřej Štursa si v předposledním ligovém kole minulé sezony odbyl ligovou premiéru a v posledním utkání proti Dukle vstřelil i první gól. Přidá brzy další?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud