Nový kanonýr pro Slavii. Podívejte se, kterými ligovými týmy prošel Ivan Schranz

Slavia je podle všeho velmi blízko své první letní posile. Do Edenu by měl přijít slovenský kanonýr Ivan Schranz, jenž se v závěru sezony pokusí získat korunu pro krále ligových střelců.

Sedmadvacetiletý slovenský reprezentační útočník má formu jako hrom. Letos nasázel už třináct branek a je velmi blízko přestupu do Slavie. Ve kterých ligových klubech dosud působil? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Sparta Praha 

Ivan Schranz.jpg

Schranz se v České republice objevil poprvné v roce 2015. Tehdy jej z Trnavy přivedla Sparta a na Letné si od slovenského útočníka hodně slibovali. Schranz přišel do Prahy na roční hostování s opcí, jenže v lize nedostal žádnou šanci, pouze dvakrát naskočil v domácím poháru a po sezoně se vrátil na Slovensko. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Dukla Praha 

Ivan Schranz Dukla.jpg

V roce 2017 se Schranz do Prahy vrátil. Ne však do Sparty, ale na Julisku. Slovenský útočník podepsal dvouletou smlouvu s Duklou a v sezoně 2017/18 se uvedl čtyřmi góly. Čtyři trefy přidal i v dalším ročníku, v polovině sezony ale svou ligovou misi zabalil a odešel na Kypr.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

České Budějovice 

Ivan Schranz ČB 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Během jarní části sezony 2018/19 působil v Limassolu, v sedmi zápasech kyperské ligy se ale ani jednou neprosadil. A tak byl po půl roce zpátky v České republice. Tentokrát podepsal roční kontrakt s Českými Budějovicemi, za které odehrál parádní sezonu. Ve třiceti duelech dal devět branek, přidal čtyři asistence a řekl si o další přestup. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Jablonec 

Ivan Schranz Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Před rokem si Schranz plácl s Jabloncem a v tomto ročníku potvrzuje, že jeho předešlé výkony v barvách Českých Budějovic nebyly dílem náhody. Sedmadvacetiletý forvard letos dal už třináct branek a hned za Janem Kuchtou (ten se trefil čtrnáctkrát) je druhým nejlepším kanonýrem celé ligy. A právě s Kuchtou bude v příští sezoně sdílet slávistickou kabinu... 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud