Tomáš Vomáčka (19 let, Univ. of Connecticut).  Je mu teprve 19 let, už toho ale stihl dost. V roce 2016 opustil Hradec Králové a zamířil do americké soutěže NAHL, loni chytal v USHL a letos hájí barvy Univ. of Connecticut v NCAA. V loňském draftu ho v pátém kole draftoval Nashville a letos už odchytal dva zápasy za českou juniorku. Ještě o něm uslyšíme. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Dostál (18 let, Kometa/Třebíč).  Jako brankářská jednička začal sezonu v Kometě Marek Langhamer. Velmi dobré výkony však předváděl Karel Vejmelka a z KHL navíc dorazil Libor Kašík. Není divu, že se Lukáš Dostál ještě do akce nepodíval. Osmnáctiletý gólman, kterého ve třetím kole letošního draftu získal Anaheim, však chytá v prvoligové Třebíči. Loni startoval na mistrovství světa osmnáctek, dostane šanci i na šampionátu juniorů? Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia
 Jiří Patera (19 let, Brandon Wheat Kings).  Rodáka z Prahy, který v mládežnických kategoriích chytal za Slavii a České Budějovice, získalo v draftu roku 2017 Las Vegas. Devatenáctiletý gólman ihned odešel do zámoří, loni chytal v soutěži USHL a letos hájí barvy  Brandon Wheat Kings ve WHL. Pyšní se velmi dobrými čísly, díky čemuž by si poprvé mohl zachytat i na mistrovství světa juniorů. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Škarek (19 let, Lahti).  Devatenáctiletý Jakub Škarek, kterého v letošním draftu získal New York Islanders, patří k nejtalentovanějším českým brankářům současnosti. Už v sezoně 2016/17 odchytal čtyři zápasy za Spartu a loni si extraligu zachytal ve „své“ Jihlavě. V létě odešel do Lahti a ve Finsku předvádí velmi dobré výkony. Zároveň se chystá na třetí juniorský šampionát. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Nový Francouz či Mrázek? Toto je 5 nejlepších českých brankářů mezi juniory

Do letošního ročníku NHL zatím zasáhli tři čeští gólmani. Na farmách čekají na svou příležitost další brankáři v čele s Pavlem Francouzem. A českému hokeji „roste“ i nová nadějná generace.

Platí to stále. Česká brankářská škola je na vysoké úrovni. Důkazem je i předběžná nominace české dvacítky na blížící se světový šampionát. Kdo se do ní dostal? A kdo je mezi náhradníky? Jména pěti nejlepších českých juniorských brankářů současnosti najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Daniel Dvořák (18 let, Hradec Králové/Litoměřice)

Daniel Dvořák.jpg

Osmnáctiletý talent má předpoklady k tomu, aby si jednou zachytal extraligu za Hradec Králové. Pokud tedy dříve neodejde do zahraničí. Už loni odchytal tři zápasy na mistrovství světa osmnáctek a letos se dostal do širší nominace juniorů. Extraligu ještě neokusil, zkušenosti však sbírá v prvoligových Litoměřicích.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Vomáčka (19 let, Univ. of Connecticut)

Tomáš Vomáčka Nashville.jpg

Je mu teprve 19 let, už toho ale stihl dost. V roce 2016 opustil Hradec Králové a zamířil do americké soutěže NAHL, loni chytal v USHL a letos hájí barvy Univ. of Connecticut v NCAA. V loňském draftu ho v pátém kole draftoval Nashville a letos už odchytal dva zápasy za českou juniorku. Ještě o něm uslyšíme.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Dostál (18 let, Kometa/Třebíč)

Tomáš Patera PATRIK UHLÍŘ  MAFRA  Profimedia.jpg

Jako brankářská jednička začal sezonu v Kometě Marek Langhamer. Velmi dobré výkony však předváděl Karel Vejmelka a z KHL navíc dorazil Libor Kašík. Není divu, že se Lukáš Dostál ještě do akce nepodíval. Osmnáctiletý gólman, kterého ve třetím kole letošního draftu získal Anaheim, však chytá v prvoligové Třebíči. Loni startoval na mistrovství světa osmnáctek, dostane šanci i na šampionátu juniorů?

Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jiří Patera (19 let, Brandon Wheat Kings)

Jiří Patera WHL.jpg

Rodáka z Prahy, který v mládežnických kategoriích chytal za Slavii a České Budějovice, získalo v draftu roku 2017 Las Vegas. Devatenáctiletý gólman ihned odešel do zámoří, loni chytal v soutěži USHL a letos hájí barvy  Brandon Wheat Kings ve WHL. Pyšní se velmi dobrými čísly, díky čemuž by si poprvé mohl zachytat i na mistrovství světa juniorů.

Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jakub Škarek (19 let, Lahti)

Jakub Škarek ČR 2.jpg

Devatenáctiletý Jakub Škarek, kterého v letošním draftu získal New York Islanders, patří k nejtalentovanějším českým brankářům současnosti. Už v sezoně 2016/17 odchytal čtyři zápasy za Spartu a loni si extraligu zachytal ve „své“ Jihlavě. V létě odešel do Lahti a ve Finsku předvádí velmi dobré výkony. Zároveň se chystá na třetí juniorský šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud