MSK Břeclav  Hladký se v roce 2009 posunul do prvního týmu Zbrojovky. Následně ale putoval na hostování do Břeclavi, kam se pak vydal ještě na podzim roku 2010. Pak se vrátil do Brna, kde působil několik dalších let.

MSK Břeclav
Hladký se v roce 2009 posunul do prvního týmu Zbrojovky. Následně ale putoval na hostování do Břeclavi, kam se pak vydal ještě na podzim roku 2010. Pak se vrátil do Brna, kde působil několik dalších let.

„Nový" český brankářský objev. Podívejte se, kterými kluby prošel Václav Hladký

Třiatřicetiletý gólman Václav Hladký je tak trochu české veřejnosti ukrytý. V domácí lize nikdy nebyl považován za největší hvězdu a už několik let působí v zahraničí. Vede si však na výbornou.

V minulé sezoně chytal ve druhé nejvyšší anglické soutěži Tomáš Vaclík, jenž byl řadu let reprezentační jedničkou. Ve stejné lize má však český fotbal ještě jednoho brankářského zástupce.

Třiatřicetiletý Hladký působí na ostrovech od roku 2019. Za tu dobu si udělal skvělé jméno, hovořilo se dokonce o přestupu do Celticu nebo Rangers. Víte, kterými českými kluby v minulosti prošel? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

MSK Břeclav

Bez názvu1.jpg

Hladký se v roce 2009 posunul do prvního týmu Zbrojovky. Následně ale putoval na hostování do Břeclavi, kam se pak vydal ještě na podzim roku 2010. Pak se vrátil do Brna, kde působil několik dalších let.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Zbrojovka Brno

Václav Hladký Brno 1 Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

V Brně Hladký poprvé nakoukl do ligy. Bylo to v ročníku 2012/13, kdy odchytal zápas v Příbrami, kde Zbrojovka prohrála 0:2. V další sezoně už byl brněnskou jedničkou – zasáhl do 25 zápasů a vychytal sedm čistých kont. V ročníku 2014/15 se pak v lize objevil šestnáctkrát.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Slovan Liberec

Václav Hladký Liberec Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V létě roku 2015 Hladký odešel do Liberce. Ve Slovanu ale tehdy působil Ondřej Kolář a hlavně Tomáš Koubek, který byl libereckou jedničkou. Hladký tak v prvních dvou ročnících odchytal dohromady jen sedm zápasů a více prostoru dostal až v sezoně 2017/18, kdy si připsal patnáct startů. Sever Čech opustil v zimě roku 2019.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Hladký v zahraničí

Václav Hladký.jpg

Hladký z Liberce odešel do skotského St. Mirren, ve kterém se uvedl skvělými výkony. Nahlas si tak řekl o pozornost známých klubů a mezi zájemce o jeho služby se zařadilo Rangers, Celtic, Spartak Moskva nebo Dallas. Hladký skutečně odešel a v létě roku 2020 nabral směr Anglie. Nejprve posílil ambiciózní Salford a po roce zamířil do Ipswiche, ve kterém působí dodnes.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud