Nový Bony i nástupce Lafaty. 5 mladíků, kteří se rvou o místo ve Spartě

Nový Bony i nástupce Lafaty. 5 mladíků, kteří se rvou o místo ve Spartě

Nový Bony i nástupce Lafaty. 5 mladíků, kteří se rvou o místo ve Spartě

Bez Marca Janka či Lukáše Marečka, zato s pěti „novými“ mladíky zamířila Sparta na soustředění do Španělska. Komu z nich dá italský kouč Andrea Stramaccioni šanci?

Na jih Španělska zamířili Eldar Čivič, Michal Sáček nebo Srdjan Plavšič. Na soustředění odjelo také dalších pět mladíků, kteří se budou snažit přesvědčit o svých kvalitách a vybojovat si místo v kádru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jiří Boula

Jiří Boula Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Nová tvář do zálohy? Jiří Boula odehrál dvacet minut v zápase s Vltavínem a pak odletěl na soustředění do Španělska. Umí vyplnit velký prostor hřiště, nastupuje převážně ve středu záložní řady a dobře zvládá osobní souboje. Taky umí vystřelit z dálky a konstruktivně rozehrát. Ještě o něm uslyšíme.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Youssouf Dao

Devatenáctiletý útočník z Pobřeží slonoviny by ve Spartě rád navázal na výkony krajana Bonyho Wilfrieda, pevné místo v prvním týmu ale dosud nezískal. V juniorce však odvádí dobré výkony a v letošních 17 startech dal už osm branek. Přesvědčí na soustředění i trenéra Stramaccioniho?

Pokračování 4 / 6

Václav Drchal

Václav Drchal Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

186 centimetrů a 80 kilogramů. Takové jsou míry osmnáctieltého sparťanského útočníka Václava Drchala, který by jednou mohl nahradit Davida Lafatu. V premiérovém startu v rudém dresu nasázel hattrick Táborsku a navázal na výkony z dorostenecké ligy, ve které dal během podzimu 22 branek v 15 zápasech. Odbude si na jaře ligovou premiéru?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jiří Kulhánek

Jiří Kulhánek Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Ze Sparty odešel do Liberce trenér David Holoubek, který si s sebou vzal Daniela Köstla a Tomáše Wiesnera. Přišel ale o Jiřího Kulhánka, který na podzim debutoval v lize, odehrál 11 zápasů a stal se důležitým článkem liberecké sestavy. V zimě se nečekaně vrátil na Letnou a během přípravy bojuje o místo ve Strmaccioniho sestavě. Jak si jednadvacetiletý záložník povede?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Zinedin Mustedanagič

Zinedin Mustedanagič.jpg

Kapitán mládežnických bosenských reprezentací ve Spartě vyrůstal. V prvním týmu debutoval v minulé sezoně, během níž zasáhl do pěti duelů a celkově odehrál 70 minut. Na jaře odešel hostovat na Julisku a v Dukle pokračoval i letos. Ukázal potenciál, vstřelil tři góly a teď se devatenáctiletý záložník vrátil na Letnou. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud