Jakub Pokorný – 23 let.  Lídrem ostravské defenzivy je Patrizio Stronati, po jehož boku se objevil Jakub Pokorný. Třiadvacetiletý stoper dostal od trenéra Kozla šanci už před vynucenou ligovou pauzou a postupně z něj roste další z pilířů zadních řad. V letošních 15 startech stihl vstřelit už tři góly. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Jakub Pokorný – 23 let. Lídrem ostravské defenzivy je Patrizio Stronati, po jehož boku se objevil Jakub Pokorný. Třiadvacetiletý stoper dostal od trenéra Kozla šanci už před vynucenou ligovou pauzou a postupně z něj roste další z pilířů zadních řad. V letošních 15 startech stihl vstřelit už tři góly. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Nový Baník. Toto jsou čtyři mladí hráči, ze kterých rostou opory Kozlovy sestavy

Ostravský Baník patří k aspirantům na postup do evropských pohárů. Ligový restart v Příbrami mu sice příliš nevyšel, tým má však hodně zajímavý potenciál.

Do zápasu mezi Příbramí s Baníkem zasáhli zkušení Jan Laštůvka či Milan Baroš. Hostující kouč Luboš Kozel ale poslal do hry i čtyři mladíky, na nichž by měl do budoucna stavět. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jakub Pokorný – 23 let

Jakub Pokorný Baník 19  Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Lídrem ostravské defenzivy je Patrizio Stronati, po jehož boku se objevil Jakub Pokorný. Třiadvacetiletý stoper dostal od trenéra Kozla šanci už před vynucenou ligovou pauzou a postupně z něj roste další z pilířů zadních řad. V letošních 15 startech stihl vstřelit už tři góly.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Filip Kaloč – 20 let

Filip Kaloč Baník 19 Alexander Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

V sestavě Baníku se zabydluje také dvacetiletý Filip Kaloč, jenž v lize debutoval na podzim v duelu se Zlínem. Na jaře byl na hřišti už počtvrté, z toho potřetí v základní sestavě. V Příbrami byl nadaný záložník v akci celých devadesát minut a odehrál povedenou partii.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

David Buchta – 20 let

David Buchta Baník 19 Alexander Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

V záložní řadě se objevil i dvacetiletý David Buchta, který odehrál teprve svůj druhý ligový zápas. Premiéru si odbyl před koronavirovou pauzou proti Mladé Boleslavi a tentokrát byl poprvé v základní sestavě. Na hřišti vydržel 61 minut.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Ondřej Šašinka – 22 let

Ondřej Šašinka Baník 19 Alexander Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

V Ostravě se pomalu připravují na konec Milana Baroše. Hráčem, který by jej v Baníku mohl nahradit, je Ondřej Šašinka. Dvaadvacetiletý forvard na podzim hostoval ve Slovácku, v jehož barvách nasázel pět branek. Po návratu do Baníku si připsal čtyři starty, pokaždé byl v základní sestavě, gólově se ale neprosadil.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud