Martin Hrubý – 19 let  Zatím chytá jen ve třetí lize za rezervu Baníku, ale jednou by mohl být jedničkou mezi tyčemi v prvním celku. Martin Hrubý je typem moderního a vysokého brankáře, který má talentu na rozdávání. V Ostravě si nadějného borce smluvně pojistili do roku 2026.
 Zdeněk Říha – 20 let  Před dvěma týdny si odbyl záložník či obránce Zdeněk Říha ligovou premiéru a odehrál celé utkání na hřišti Českých Budějovic. Baník sice odjížděl po porážce 1:2 bez bodu, mladý univerzál ale naznačil, že v něm vězí poměrně zajímavý potenciál. V Ostravě má platnou smlouvu do konce sezony 2024/25.
 Daniel Smékal – 21 let  V ročníku 2021/22 si odbyl útočník Daniel Smékal premiéru v české nejvyšší soutěži a odehrál v ní sedm utkání. Stejnou porci zápasů už má na kontě také v aktuální sezoně. Do statistik si zapsal také první branku a asistenci, a to navzdory faktu, že se na hřiště dostává jen jako střídající hráč. Téměř dvoumetrový dlouhán má v Ostravě podepsaný kontrakt do roku 2025 a jeho tržní cenu odhaduje portál TransferMarkt na 150 tisíc eur.
 Karel Pojezný – 21 let  Tržní hodnota jednadvacetiletého stopera Baníku Karla Pojezného stoupá utěšeně vzhůru a kolem mladého defenzivního talentu se začínají motat skauti konkurenčních klubů. Do Ostravy přišel loni v lednu z Jihlavy a okamžitě byl vyexpedován na hostování do Pardubic a od aktuální sezony už má pevné místo v kádru Baníku. Borec, který kdysi začínal na postu záložníka, odehrál v současném ročníku 19 utkání a pouze dvakrát nefiguroval v základní sestavě. Na severu republiky má podepsanou smlouvu do roku 2026.
6
Fotogalerie

Nový Baník. 6 fotbalistů, jimž není víc než 21 let, kteří by jednou mohli táhnout ostravský tým

Ostravský Baník je namočen do bojů o udržení v nejvyšší soutěži. Pokud se tým v první lize zachrání, má však hodně zajímavý potenciál do budoucnosti.

Na jedné straně velezkušený gólman Jan Laštůvka či obránce Jiří Fleišman, na té opačné řada nadějných mladíků, jejichž věk se pohybuje kolem dvaceti let. Tak vypadá pohled na soupisku Baníku. V následujících kapitolách najdete šest hráčů, jimž není víc než 21 roků, a na kterých by ostravský klub mohl v blízké budoucnosti stavět.

Pokračování 2 / 7

Matěj Šín – 18 let

Matěj Šín.jpg

V 18 letech už toho ví Matěj Šín o životě víc než leckterý dospělejší člověk. A to nejen o tom fotbalovém. Loni v létě jej ve slibném sportovním rozletu zastavila lékařská diagnóza, která hovořila o rakovině varlat. Následovala osmiměsíční pauza a léčba, ale na jaře se vrátil do sestavy Baníku, kde sbíral první starty už v minulém ročníku. V tomto kalendářním roce zvládl naskočit do osmi utkání, ve čtyřech posledních už byl členem základní sestavy a na konto si připsal i premiérovou ligovou trefu. Jednou dokonce získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání. V Ostravě s ním mohou počítat podle platné smlouvy do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Martin Hrubý – 19 let

Martin Hrubý.jpg

Zatím chytá jen ve třetí lize za rezervu Baníku, ale jednou by mohl být jedničkou mezi tyčemi v prvním celku. Martin Hrubý je typem moderního a vysokého brankáře, který má talentu na rozdávání. V Ostravě si nadějného borce smluvně pojistili do roku 2026.

Foto: fcb.cz

Pokračování 4 / 7

Zdeněk Říha – 20 let

Zdeněk Říha.jpg

Před dvěma týdny si odbyl záložník či obránce Zdeněk Říha ligovou premiéru a odehrál celé utkání na hřišti Českých Budějovic. Baník sice odjížděl po porážce 1:2 bez bodu, mladý univerzál ale naznačil, že v něm vězí poměrně zajímavý potenciál. V Ostravě má platnou smlouvu do konce sezony 2024/25.

Foto: fcb.cz

Pokračování 5 / 7

Daniel Smékal – 21 let

Daniel Smékal1.jpg

V ročníku 2021/22 si odbyl útočník Daniel Smékal premiéru v české nejvyšší soutěži a odehrál v ní sedm utkání. Stejnou porci zápasů už má na kontě také v aktuální sezoně. Do statistik si zapsal také první branku a asistenci, a to navzdory faktu, že se na hřiště dostává jen jako střídající hráč. Téměř dvoumetrový dlouhán má v Ostravě podepsaný kontrakt do roku 2025 a jeho tržní cenu odhaduje portál TransferMarkt na 150 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Karel Pojezný – 21 let

Karel Pojezný.jpg

Tržní hodnota jednadvacetiletého stopera Baníku Karla Pojezného stoupá utěšeně vzhůru a kolem mladého defenzivního talentu se začínají motat skauti konkurenčních klubů. Do Ostravy přišel loni v lednu z Jihlavy a okamžitě byl vyexpedován na hostování do Pardubic a od aktuální sezony už má pevné místo v kádru Baníku. Borec, který kdysi začínal na postu záložníka, odehrál v současném ročníku 19 utkání a pouze dvakrát nefiguroval v základní sestavě. Na severu republiky má podepsanou smlouvu do roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Petr Jaroň – 21 let

Petr Jaroň.jpg

Už druhou sezonu se ukazuje na prvoligových trávnících záložník Petr Jaroň. V minulém ročníku odehrál 11 střetnutí, v tom aktuálním jich má na kontě osmnáct. Na podzim nejprve naskakoval na hřiště v základní sestavě, ale od září už byl vždycky na lavičce a sbíral minuty jako střídající hráč. Přesto má na kontě jeden gól a tři nahrávky. V Ostravě dobře vědí, že je to talentovaný mladík, na kterém by mohli stavět a jednou možná i slušně vydělat. S Baníkem má podepsanou smlouvu do roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud