Noví spoluhráči Dočkala? Fafá Picault a pět dalších opor Philadelphie Union

Čínská mise je u konce. Bořek Dočkal se přesouvá z východu do USA a bude hostovat v týmu Philadelphie Union, který působí v MLS. V jedné kabině se potká i s Fabricem Picaultem.

Fabrice Picault.jpg
Fabrice Picault působil ve Spartě, nyní je novým spoluhráčem Bořka Dočkala ve Philadelphii. (Foto: Profimedia.cz)

Fafá Picault přišel v roce 2015 do Sparty, jenže v české lize se neprosadil a po pár měsících zamířil do St. Pauli. Později se dostal do americké reprezentace a loni šestadvacetiletý ofenzivní záložník posílil Philadelphii. Nyní se v jednom týmu potká s Dočkalem, na kterého čekají spoluhráči ze všech koutů světa. Vybrali jsme pět z nich – jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Accam

David Accam 2.jpg

Sedmadvacetiletý útočník má tržní hodnotu 2,5 milionů eur a je nejdražším hráčem současného týmu. Devítinásobný ghanský reprezentant hrál několik let ve Švédsku, odkud v roce 2015 přestoupil do Chicaga. V MLS nastoupil k 78 zápasům a dal v nich 33 branek. Od ledna je hráčem Philadelphie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Alejandro Bedoya

Alejandro Bedoya.jpg

Jednou z hvězd týmu je Alejandro Bedoya, který má na ruce kapitánskou pásku. Působil v Glasgow, hrál za Helsingborgs či Nantes a v roce 2016 odešel do Philadelphie. Třicetiletý ofenzivní záložník, který má americké a kolumbijské občanství, je zároveň oporou reprezentace USA, za kterou odehrál už 66 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Andre Blake

Andre Blake.jpg

Dočkal se ve Philadelphii potká i se dvěma Jamajčany. Jedním z nich je sedmadvacetiletý gólman Andre Blake, který je v týmu už od roku 2014. V klubu má silnou pozici a je brankářskou jedničkou. Na kontě má i 31 startů v jamajské reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ilsinho

Ilsinho.jpg

Dvaatřicetiletý záložník má brazilské a portugalské občanství. Není divu, že oplývá velkou kreativitou a patří ke klíčovým hráčům Philadelphie. V loňské sezoně zasáhl do 27 ligových zápasů, ve kterých dal šest gólů a přidal tři asistence. Bývalý hráč Šachtaru Doněck má kontě má i jeden zápas v brazilské reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

C.J Sapong

C.J Sapong.jpg

201 zápasů a 52 vstřelených branek. Takovou bilanci má v MLS C.J Sapong, který se v loňské sezoně blýskl šestnácti trefami a společně se Sebastianem Giovincoem byl osmým nejlepším střelcem celé ligy. Jak to bude devětadvacetiletému americkému útočníkovi klapat s Dočkalem?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud