Noví parťáci Jaromíra Jágra. Pět nejlepších útočníků, které potká v kabině Kladna

Johnny Gaudreau, Sean Monahan, Matthew Tkachuk, to byli ještě nedávno spoluhráči Jaromíra Jágra. Pětačtyřicetiletý veterán ale v Calgary končí a stěhuje se do svého Kladna. Rázem si tak bude muset zvyknout na nová jména v kabině.

Jaromír Jágr Kladno.jpg
Jaromír Jágr se vrací domů. Koho potká v kabině? (Foto: Profimedia.cz)

Ještě loni oblékali kladenský dres Jiří Burger nebo Petr Ton. Teď ho navlékne Jaromír Jágr, kterého čeká sehrávání s novými spoluhráči. Na koho se může těšit? Jména pěti nejlepších útočníků Kladna v letošní sezoně najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Patrik Machač

Patrik Machač Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý centr spojil až na pár výjimek celou dosavadní kariéru s Kladnem, v jehož dresu si zahrál i extraligu. Dříve se zkoušel prosadit i v zámoří, po dvou letech se ale vrátil domů a pokouší se vyvést Rytíře zpátky na vrchol. Letos dal už 15 branek, přidal 25 asistencí a stanovil si vlastní bodové maximum. Že by nový parťák pro Jágra?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Kloz

Jan Kloz.jpg

Rodák z Ústí nad Labem spoustu let hrával v ústeckém klubu, ve kterém se dokonce vypracoval do role kapitána. V průběhu loňské sezony ale oblékl kladenský dres, který mu stále patří. Jeho bodovým maximem je 53 kanadských bodů z ročníku 2015/16, ani letos si ale nevede vůbec zle. Vstřelil jedenáct gólů, přidal 23 nahrávek a je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Tůma

David Tůma Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý útočník, který přišel do Kladna před dvěma lety z Ústí nad Labem, je s dvaceti góly (k tomu přidal deset nahrávek) nejlepším střelcem Rytířů. Jeho střeleckým maximem je 26 branek z ročníku 2014/15 a tuto metu by letos mohl pokořit. Dříve působil i ve Spartě, se kterou okusil extraligu.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Matěj Pekr

Matěj Pekr Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

S Olomoucí si zahrál extraligu, v posíleném hanáckém celku si ale nevybojoval pevné místo a přes hostování v Třebíči se dostal do Kladna. Loni za něj odehrál 22 zápasů, ve kterých posbíral sedm bodů. Letos je ale devětadvacetiletý útočník daleko produktivnější, vstřelil 14 branek, přidal 15 asistencí a patří k nejlepším hráčům Rytířů.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jakub Strnad

Jan Strnad Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V Kladně se narodil, prošel všemi mládežnickými kategoriemi, zahrál si i v extralize, loni si na dva zápasy odskočil do Litvínova, a letos je zase důležitým článkem sestavy Rytířů. Už teď o bod vylepšil loňské bodové maximum a s 18 brankami je druhým nejlepším kanonýrem týmu. K tomu pětadvacetiletý útočník přidal deset nahrávek a taky 43 trestných minut.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud