Noví parťáci Jaromíra Jágra. 3 Češi, se kterými se potká v Calgary Flames

Už se zdálo, že nastoupí za mateřské Kladno, čeští diváci se ho ale nedočkali. Jaromír Jágr nakonec přeci jen míří do NHL a zámořskou kariéru pravděpodobně uzavře v Calgary. V kanadské organizaci potká i tři krajany.

Jaromír Jágr civil.jpg
Jaromír Jágr míří do Calgary. V Kanadě narazí i na tři krajany. (Foto: Profimedia.cz)

Jaromír Jágr debutoval v NHL v sezoně 1990/91, prošel osmi zámořskými kluby, v Kanadě ale nikdy nehrál. To se teď změní, legendární osmašedesátka podepsala roční kontrakt s Calgary a míří mezi další krajany. Jména tří Čechů, kteří už v organizaci Flames působí, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Michael Frolík

Michael Frolík Calgary.jpg

Devětadvacetiletý útočník pochází stejně jako česká osmašedesátka z Kladna. V mládí dokonce býval označován jako Baby Jágr. Řadu let už ale píše vlastní příběh.

V NHL začínal v sezoně 2008/09 na Floridě a přes Chicago a Winnipeg se dostal až do Calgary, ve kterém se chystá na třetí ročník.

Ten uplynulý mu vyšel náramně, dal 17 branek, přidal 27 asistencí a prožil bodově nejlepší zámořskou sezonu. Vítěz Stanley Cupu z roku 2013 má v klubu velmi dobré postavení a také luxusní pětiletou smlouvu na 21,5 milionů dolarů. I letos by měl patřit ke klíčovým personám týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Daniel Přibyl

Daniel Přibyl ČR.jpg

Bývalý sparťanský útočník se chystá na druhou sezonu v zámoří. Během té uplynulé odehrál za farmu ze Stocktonu 33 zápasů, ve kterých posbíral 15 kanadských bodů. Taky ho ale provázely zdravotní problémy a lehčí deprese. „Občas si věřím, jindy bych se zahrabal pod zem,“ uvedl v rozhovoru pro iSport.cz. Letošní ročník bude zřejmě klíčový, pokud se čtyřiadvacetiletý centr neprosadí do prvního týmu Flames, možná se vrátí do Evropy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

David Rittich

David Rittich Calgary.jpg

Ještě v průběhu sezony 2014/15 odchytal několik zápasů za prvoligovou Jihlavu. Další rok už byl jedničkou Mladé Boleslavi a jedním z nejlepších gólmanů celé extraligy. Poté se dohodl s Calgary a odešel do zámoří.

Téměř celou sezonu strávil na farmě a ve Stocktonu odváděl velmi dobrou práci. Zasáhl do 31 duelů a pyšnil se více než 92% úspěšností zákroků. Na začátku dubna si dokonce odbyl premiéru v NHL a odchytal poslední třetinu v zápase se San Jose, ve kterém dostal jediný gól z deseti střel. Dostane letos další šanci?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud