Noví obránci na Letné. 4 mladí hráči, kteří se tlačí do sestavy Sparty

Spartu v létě opustil lídr zadních řad Ladislav Krejčí, jenž zamířil do Girony. Zájem je taky o Martina Vitíka, nikdo nový do defenzivy ale zatím nepřišel.

Ladislav Krejčí byl lídrem Sparty nejen v kabině, ale i na hřišti. Kdo jej teď na place nahradí? Jeho roli by mohl převzít Filip Panák, kouč Lars Friis má k dispozici také Asgera Sørensena, Jaroslava Zeleného nebo Martina Vitíka, o toho se však zajímá Fiorentina. Pokračují Matěj Ryneš, Angelo Preciado, Tomáš Wiesner či Jan Mejdr.

Na soustředění se Spartou odjeli i čtyři další mladí obránci, kteří teď bojují o místo v rudém kádru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Ondřej Kukučka

Bez názvu.jpg

Nyní dvacetiletý Ondřej Kukučka opustil v roce 2022 Baník a z Ostravy odešel do Sparty. V té době léčil zdravotní problémy, v loňském ligovém ročníku si ale odbyl ligovou premiéru v barvách Pardubic. Talentovaný bek zasáhl do 16 zápasů a svými výkony zaujal. Vykope si místo na Letné?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jakub Uhrničať

Slovenský bek dorazil do Sparty v zimě z Banské Bystrice a na jaře si připsal 13 startů za sparťanskou rezervu. Teď se pokouší prosadit i v rudém áčku, klub z Letné totiž na třiadvacetiletého Jakuba Uhrinčaťa uplatnil opci.

Pokračování 4 / 5

Dalibor Večerka

profimedia-0888329527.jpg

Dalibor Večerka přišel do Sparty v roce 2021 z Opavy. Nejprve na hostování a poté i na přestup. Ligu si za tým z Letné zatím nezahrál, ve sparťanské rezervě ale odvádí kvalitní služby. Teď se jednadvacetiletý bek snaží zaujmout kouče Friise.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Martin Suchomel

profimedia-0830699435.jpg

V lize debutoval na jaře roku 2022, kdy si připsal tři starty za Spartu. Poté odešel hostovat do Mladé Boleslavi, ve které se probojoval do základní sestavy. V minulém ročníku odehrál 21 duelů a vstřelil dva góly. Zůstane teď na Letné?

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud