Jakub Krejčík (Jokerit Helsinky)  - Devětadvacetiletý reprezentační bek už v KHL hrál za pražského Lva a chorvatský Záhřeb. Dosud neoblékl dres žádného ruského klubu, na čemž se nic nemění. Jakub Krejčík je totiž aktuálně hráčem finského Jokeritu. Foto: Profimedia.cz
 Jindřich Abdul (Severstal Čerepovec)  - Rodák ze Vsetína zamířil v průběhu sezony 2016/17 na Slovensko, kde postupně nastupoval za Prešov, Poprad a loni oblékal dres Slovanu Bratislava. V posledním ročníku slovenské ligy posbíral 62 (23+39) bodů a teď si vyzkouší i KHL, kam čtyřiadvacetiletého útočníka přivedl Čerepovec. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Radil (Spartak Moskva)  - Účastník posledních olympijských her v roce 2018 opustil Spartak Moskva a zamířil do San Jose. V úvodním ročníku se mu dařilo, v tom druhém ale ve 14 zápasech v NHL ani jednou nebodoval a bylo jasné, že jeho zámořská mise spěje ke konci. Třicetiletý Lukáš Radil se nakonec vrátil zpátky do Moskvy. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Furch (Dinamo Minsk)  - V KHL už chytal. Tři roky působil v Omsku a rok byl také gólmanem Čerepovce. V posledním ročníku třicetiletý Dominik Furch chytal ve Švédsku, do KHL se však vrátil. Letos bude hájit branku Minsku. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Nové tváře na východě. Toto je 6 českých hokejistů, kteří v létě zamířili do KHL

Nový ročník Kontinentální hokejové ligy odstartoval. Do akce přitom zasáhne i několik nových českých tváří.

Bez názvu.jpg

V KHL pokračují Dmitrij Jaškin, Lukáš Sedlák či Tomáš Hyka. Několik českých hokejistů však ledy Kontinentální hokejové ligy opustilo a šest jich naopak do KHL přišlo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jakub Krejčík (Jokerit Helsinky)

Jakub Krejčík ČR 19.jpg

Devětadvacetiletý reprezentační bek už v KHL hrál za pražského Lva a chorvatský Záhřeb. Dosud neoblékl dres žádného ruského klubu, na čemž se nic nemění. Jakub Krejčík je totiž aktuálně hráčem finského Jokeritu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jindřich Abdul (Severstal Čerepovec)

JIndřich Abdul Slovan.jpg

Rodák ze Vsetína zamířil v průběhu sezony 2016/17 na Slovensko, kde postupně nastupoval za Prešov, Poprad a loni oblékal dres Slovanu Bratislava. V posledním ročníku slovenské ligy posbíral 62 (23+39) bodů a teď si vyzkouší i KHL, kam čtyřiadvacetiletého útočníka přivedl Čerepovec.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Lukáš Radil (Spartak Moskva)

Lukáš Radil San Jose 2.jpg

Účastník posledních olympijských her v roce 2018 opustil Spartak Moskva a zamířil do San Jose. V úvodním ročníku se mu dařilo, v tom druhém ale ve 14 zápasech v NHL ani jednou nebodoval a bylo jasné, že jeho zámořská mise spěje ke konci. Třicetiletý Lukáš Radil se nakonec vrátil zpátky do Moskvy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Dominik Furch (Dinamo Minsk)

Dominik Furch ČR 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V KHL už chytal. Tři roky působil v Omsku a rok byl také gólmanem Čerepovce. V posledním ročníku třicetiletý Dominik Furch chytal ve Švédsku, do KHL se však vrátil. Letos bude hájit branku Minsku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Roman Will (Traktor Čeljabinsk)

Roman Will ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jedním z českých nováčků v KHL je Roman Will. Osmadvacetiletý reprezentační gólman, jenž v jednom zápase okusil i NHL, působil poslední rok ve Švédsku. Nyní si bývalý brankář Mladé Boleslavi nebo Liberce vyzkouší KHL v Čeljabinsku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Dominik Mašín (Amur Chabarovsk)

Dominik Mašín Tampa 19.jpg

V roce 2014 jej ve druhém kole draftu NHL ulovila Tampa Bay a Dominik Mašín snil o tom, že se dostane do nejlepší ligy světa. Jenže do prvního týmu se bývalý kapitán české dvacítky neprobojoval, hrál jen na farmě, a tak se v létě vydal do KHL. Čtyřiadvacetiletý bek se stal posilou Chabarovsku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud