Nové smlouvy na obzoru. 4 Češi, kteří si v příští sezoně finančně výrazně polepší

Nové smlouvy na obzoru. 4 Češi, kteří si v příští sezoně finančně výrazně polepší

Nové smlouvy na obzoru. 4 Češi, kteří si v příští sezoně finančně výrazně polepší

Jakub Voráček patří k nejlépe placeným útočníkům celé NHL. Lukrativní smlouvu podepsal i David Pastrňák a letos jsou před podpisem velmi zajímavých kontraktů další čeští hokejisté.

Untitled 1.jpg

Lukrativní kontrakty mají podepsány i další čeští hokejisté v NHL. Kromě Voráčka s Pastrňákem jsou to i Ondřej Palát, David Krejčí nebo Michael Frolík. Řadě Čechů však letos končí smlouvy a někteří hráči se mohou těšit na výrazně vylepšené podmínky. Jména čtyř z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Hertl

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Mohl se stát posilou českého týmu na světovém šampionátu, do Dánska ale nepřijel. Moc dobře totiž ví, že je před podpisem životního kontraktu.

Dva roky zpátky podepsal dvouletou smlouvu na šest milionů dolarů, teď je před ním ale lukrativnější nabídka.

Čtyřiadvacetiletý útočník San Jose odehrál velmi dobrou sezonu, posbíral 46 kanadských bodů a dalších devět jich přidal v play-off. Sharks na něm chtějí stavět, podle toho bude vypadat i nový kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Michal Kempný

Michal Kempný Washington 2.jpg

Kdyby zůstal v Chicagu, možná by si už balil kufry a stěhoval by se do Evropy. Nevěřil si, v NHL se moc neukázal. Pak ale přišel trejd do Washingtonu a Michal Kempný ukázal, co umí. V týmu Capitals patří mezi elitní čtyři obránce, vypracoval se mezi klíčové persony týmu a jen krok ho dělí od zisku Stanley Cupu.

Pokud ho Ovečkin a spol. získají, Kempný na něm budeme významný podíl. Smlouva na 900 tisíc dolarů mu sice končí, o svou budoucnost by se ale neměl bát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Ondřej Kaše

Ondřej Kaše Anaheim 2.jpg

Nová česká hvězda v NHL. Ondřej Kaše letos posbíral 38 bodů a stal se pátým nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži. V Anaheimu se z něj stala jedna z klíčových person organizace a čeká se, že mu Ducks nabídnou hodně zajímavou smlouvu. Právě mu totiž skončil tříletý nováčkovský kontrakt, z něhož letos ukrojil 650 tisíc dolarů. Na kolik si přijde příští rok?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Tomáš Nosek

Tomáš Nosek Vegas1.jpg

V Detroitu moc šancí nedostával, v průběhu uplynulých dvou ročníků odehrál celkově jen 17 zápasů. Před rokem ho však získalo Vegas a kariéra Tomáše Noska se zásadně změnila. V základní části odehrál 67 zápasů, posbíral 15 bodů a nyní bojuje o Stanley Cup.

Dává důležité branky, v play-off se trefil už čtyřikrát, a jeho pozice v týmu stále sílí. Po sezoně mu skončí dvouletý kontrakt, díky němuž si letos vydělal 650 tisíc dolarů. Příští rok by si měl výrazně polepšit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud